› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Przed nami kolejna edycja WOŚP w Elblągu

› bieżące 10 miesięcy temu    24.11.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Przed nami kolejna edycja WOŚP w Elblągu fot. elblag.net/archiwum

30 stycznia 2022 roku odbędzie się 30 jubileuszowy finał WOŚP. Elbląg, który od pierwszej edycji uczestniczył w akcji już przygotowuje się do organizacji Finału. O tym jak idą te przygotowania mówiono dziś podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim.

- To będzie jubileuszowe granie WOŚP, który ma już 30 lat. To impreza z wieloletnim stażem. Mam nadzieję, że odbędzie się ona w normalnych warunkach – mówił prezydent Wróblewski. – W tym roku celem zbiórki jest diagnostyka okulistyczna skierowana do dzieci. Cel jest super, zbierać będzie Elbląg i cała Polska.

W mieście już powstał i został zarejestrowany elbląski sztab WOŚP, jego organizacji podjął się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a szefem sztabu został Adam Krause na co dzień dyrektor CRW Dolinka, który wcześniej także organizował elbląskie finały.

– Jak zwykle możemy liczyć na Regionalne Centrum Wolontariatu i to nie tylko przy organizacji WOŚP, ale chociażby jak w minionym roku pomoc w czasie pandemii – mówił prezydent. - Ze strony samorządu włącza się MOSiR i placówki oświatowe, udostępniamy też Ratusz Staromiejski na siedzibę sztabu w czasie finału. Nie chodzi o bicie rekordów, choć jako elblążanie jesteśmy hojni. Liczę, że pokażemy wielkie serce i wparcie dla tej idei. Zachęcam wolontariuszy zainteresowanych prowadzeniem zbiórki do zgłaszania się.

Po raz pierwszy WOŚP będzie zbierał na diagnostykę i leczenie wzroku dzieciaków.

- Pamiętajmy, że wartość sprzętu który trafia do Elbląga jest większa niż to co uzbieramy w trakcie finału – mówił Adam Krause nowy szef sztabu WOŚP. – W 2019 zebraliśmy 638 tys. zł i to był absolutny rekord, w trudnym 2020 roku udało się zebrać 370 tys. Elbląg nigdy nie zawiódł. Zapraszamy sponsorów, firmy, ludzi dobrej woli do współpracy z nami i wspierania WOŚP.

- Wszystkich chętnych do prowadzenia zbiórki zapraszamy do Regionalnego Centrum Wolontariatu na ul. Związku Jaszczurczego, gdzie można się przyłączyć do zbiórki. Do rozdysponowania jest 450 identyfikatorów, z czego 83 osoby już się zarejestrowały, można też zarejestrować się indywidualnie poprzez stronę https://iwolontariusz.wosp.org.pl/ - mówiła Gabriela Zimirowska z Regionalnego Centrum Wolontariatu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ polak
10 miesięcy temu 2
Ani grosza Owsiakowi i jego rodzinie
~ elblążanin
10 miesięcy temu ocena: 100%  1
won z puszkami Owsika z pod kościołów ,nie dajemy na ćpunów i rodzinę Owsika
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.