› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

komentowane

oceniane

Promoting art – nowy projekt Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym

› rozwój i edukacja ponad rok temu    8.09.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Promoting art – nowy projekt Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym fot. nadesłane

Programu Erasmus+ poinformowała o zakończeniu oceny wniosków złożonych w roku 2017 w ramach sektora „Edukacja szkolna -  akcja KA219”.  Wniosek Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym został zatwierdzony do realizacji. Już w październiku zaplanowaliśmy pierwsze działania, które tym razem przebiegać będą pod hasłem „Promoting art”: odwiedzą nas nasi partnerzy ze szkół artystycznych ze Słowacji, Portugalii, Estonii, Bułgarii i Łotwy. W listopadzie organizujemy Festiwal Sztuki – zaprosimy do udziału utalentowaną artystycznie młodzież z Elbląga i okolic. Będzie się działo!

Poprzez realizację projektu chcemy pokazać, że sztuka jest integralną częścią naszego życia. Pomaga nam zrozumieć świat, poznać nasze emocje, wzbudzić samoświadomość oraz tolerancję, poszerzyć horyzonty, a także wnosi kolor i piękno do szarej codzienności. Sztuka jest potrzebna nam wszystkim, chociaż jest wielu, którzy ją ignorują lub uważają za zbędną. My chcemy ich przekonać, że nie mają racji. Nie dostrzegają wszechobecności sztuki i tego, jak nasze otoczenie byłoby puste bez niej. Dzięki temu projektowi mamy nadzieję, że przybliżymy sztukę wszystkim - uczniom szkół, lokalnym społecznościom i mieszkańcom naszych miast poprzez liczne wystawy, lekcje technik artystycznych dla młodszych kolegów, happeningi lub festiwal sztuki.

Co więcej, chcemy pokazać wartość edukacji artystycznej, jej wpływ na naszych uczniów i mnogość zastosowań. Mamy nadzieję, że uda nam się wzmocnić potrzebę obcowania ze sztuką oraz jej zrozumienie wśród naszych uczniów. Chcemy nauczyć ich, jak promować siebie jako artystów, aby poczuli potrzebę dzielenia się swoją twórczością z innymi i potrafili przekonać publiczność do kupna ich prac. Ich sztuka musi „umieć się sprzedać”, żeby mogli budować na niej swoją karierę i utrzymać rodzinę. W ramach projektu będą poznawać miejsca promujące młodych artystów, rozwijać się poznając nowe techniki artystyczne, budować swoją otwartość i komunikację poprzez pracę w międzynarodowym gronie oraz ćwiczyć język angielski. Mamy nadzieję, że ten projekt pozwoli nam promować sztukę i zachęcić wszystkich do jej respektowania.

 Szkoły biorące udział w projekcie: 
Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym - koordynator projektu - Polska 
Pärnu Kunstikool - Estonia
Dimitar Talev Secondary School - Bulgaria
tredna umelecka skola Ladislava Bielika - Slovakia
Escola de Moda do Porto - Portugal
Salgales Pamatskola - Latvia

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.