› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Prokuratura oskarżyła myśliwego, który śmiertelnie postrzelił kolegę

› region 3 miesiące temu    20.12.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Prokuratura oskarżyła myśliwego, który śmiertelnie postrzelił kolegę fot. Jan Piotrowski

Prokuratura w Morągu oskarżyła 67-letniego myśliwego Władysława P. o nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka podczas polowania. Mężczyzna śmiertelnie postrzelił kolegę, sądząc, że celuje do dzika.

Akt oskarżenia przeciwko Władysławowi P. trafił do wydziału zamiejscowego w Morągu Sądu Rejonowego w Ostródzie – poinformował prokurator rejonowy w Morągu Zbigniew Świderski. Myśliwego oskarżono o nieumyślne spowodowanie śmierci drugiego uczestnika polowania 54-letniego Zdzisława P. Za takie przestępstwo grozi od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

Obaj mężczyźni pod koniec grudnia ubiegłego roku wybrali się na tzw. indywidualne nocne polowanie na dziki na terenie obwodu łowieckiego w okolicach Miłakowa. Jak ustaliła prokuratura, 67-letni Władysław P. oddał strzał z broni myśliwskiej bez rozpoznania celu. Był przekonany, że strzela do zwierzęcia, a śmiertelnie postrzelił kolegę. Ciało zmarłego znaleziono około 50 m od samochodu i jednocześnie miejsca, z którego padł strzał.

W ocenie śledczych oskarżony złamał zasady obowiązujące w czasie nocnych polowań, ponieważ nie zachował należytej ostrożności i przed strzałem nie rozpoznał przez lornetkę celu i terenu na linii strzału. Taki obowiązek nakłada na myśliwych rozporządzenia ministra środowiska w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania.

Jak podawała policja, Władysław P. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. W czasie tragicznego zdarzenia był trzeźwy.

Źródło: PAP / Radio Olsztyn

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Pick
3 miesiące temu ocena: 100%  2
Nie śmiertelnie postrzelił tylko po prostu zabił !!! Nazywajmy rzeczy po imieniu !!!
~ Pick
3 miesiące temu ocena: 67%  1
Sami sie powystrzelaja...
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.