› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Prezydent z wizytą w spółdzielni niewidomych ELSIN

› bieżące ponad rok temu    14.12.2012
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Prezydent z wizytą w spółdzielni niewidomych ELSIN fot. UM Elbląg

Grzegorz Nowaczyk prezydent Elbląga spotkał się dziś z Jerzym Wilkiem, prezesem Zarządu Elbląskiej Spółdzielni Niewidomych ELSIN. Spotkanie na terenie zakładu przy Warszawskiej było okazją do przedstawienia Prezydentowi Elbląga profilu działalności spółdzielni, aktualnej sytuacji oraz planów ELSIN-u.

Spółdzielnia zatrudnia ok. 120 osób. Pracownicy to w większości osoby niewidome lub niedowidzące, dlatego też ELSIN jest zakładem pracy chronionej. Niesie to zarówno korzyści w postaci ulg na pracownika, jak i ograniczenia (zapewnienie opieki medycznej, praca jednozmianowa).

Profil zakładu to przede wszystkim wytwarzanie różnego rodzaju pędzli i szczotek, które mają szerokie zastosowanie. Szczotki powstają dzięki precyzyjnej pracy i manualnym zdolnościom osób niedowidzących i niewidomych. Wyroby wykonywane przez ELSIN oznakowane są specjalnym logo „Produkt wykonany przez osoby niewidome”. Ma to zwiększyć świadomość kupujących.

W trudnych rynkowo czasach ELSIN aktywnie szuka nabywców na swoje produkty, ma swoje stoisko w jednym z hipermarketów, coraz częściej też realizuje na zlecenie różne usługi. ELSIN oferuje również potencjalnym inwestorom powierzchnie magazynowe i biurowe w budynku przy ulicy Warszawskiej.

- Oferta pomieszczeń magazynowych i biurowych ELSINU może być promowana poprzez miejskie Biuro Obsługi Inwestora. Znajdujący się w dobrej lokalizacji budynek może znaleźć się w niezbędniku, jaki kierujemy do potencjalnych inwestorów. To lepsza promocja tego miejsca i jego potencjału. Mam również nadzieję, że w nadchodzącym roku Spółdzielnia utrzyma zatrudnienie, czego życzę wszystkim pracownikom - powiedział Grzegorz Nowaczyk Prezydent Elbląga.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ dźwiedź
ponad rok temu 1
Czyżby Pan Nowaczyk przygotowywał sobie grunt pod przyszłe wybory. Skąd takie nagłe zbliżenie z Panem Wilkiem. To już rozmawiamy z Pisowcami ? Oczywiście , chodzi o miejsca pracy itp. W domyśle jakieś referendum się kroi więc trzeba coś zrobić.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.