› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Prezydent Witold Wróblewski o inicjatywie referendum w Elblągu

› bieżące 28 dni temu    9.11.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Prezydent Witold Wróblewski o inicjatywie referendum w Elblągu fot. UM Elbląg

Podczas konferencji prasowej prezydent Witold Wróblewski odniósł się do uzasadnienia w sprawie przeprowadzenia referendum. Jak już informowaliśmy, inicjatorzy referendum złożyli drugi wniosek do Komisarza Wyborczego w tej sprawie, który został przyjęty.

Trwają przygotowania do przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania przez mieszkańców Elbląga prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego z urzędu. Referendum może również zdecydować o odwołaniu obecnego składu Rady Miasta Elbląga. Teraz inicjatorzy referendum muszą zebrać określone ustawowo podpisy elblążan pod wnioskiem o jego przeprowadzenie w Elblągu.

Inicjatorzy referendum w Elblągu przedstawili już także powody, które zdecydowały, że zmierzają do odwołania prezydenta Witolda Wróblewskiego z zajmowanego stanowiska.

Z tymi argumentami nie zgadza się oczywiście włodarze Elbląga, który odniósł się do stawianych mu zarzutów przez grupę referendalną.

- Chciałbym się krótko odnieść do złożonego wczoraj wniosku, a w zasadzie do jego uzasadnienia. Niestety przytoczone w nim zarzuty oparte są na nieprawdzie i manipulacji informacjami. Już w pierwszym punkcie dotyczącym zadłużenia podaje się zmanipulowane informacje. Moja kadencja rozpoczęła się 5 grudnia 2014 roku – i od tego czasu mogą rozliczać mnie mieszkańcy. Wtedy planowane zadłużenie miasta wynosiło 379,4 mln zł. Na koniec bieżącego roku planowane zadłużenie z tytułu wyemitowanych obligacji to ok. 290 mln zł.

Witolda Wróblewski wskazał również, że nieprawdziwe informacje dotyczą również pozostałych zarzutów w tym umowy na zabezpieczenie mieszkańców w ciepło.

- Do tych wszystkich punktów odniosę się merytorycznie, na piśmie otrzymają mieszkańcy moje stanowisko w tej sprawie – zapowiedział Wróblewski. - Dziś, kiedy przed nami naprawdę trudne tematy, dotyczące budżetu, kryzysu energetycznego, bezpieczeństwa w obliczu zagrożenia ze strony Rosji, zastanawia mnie tylko – komu zależy na destabilizacji Elbląga? Bo trudno to inaczej nazwać na ponad rok przed planowymi wyborami samorządowymi.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.