› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Prezydent powierzył obowiązki dyrektora Muzeum Mirosławowi Siedlerowi

› bieżące miesiąc temu    12.03.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Prezydent powierzył obowiązki dyrektora Muzeum Mirosławowi Siedlerowi fot. UM Elblag

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski powierzył od dnia 12 marca br. obowiązki dyrektora Muzeum Archeologiczno-Historycznego Mirosławowi Siedlerowi.

Powierzenie obowiązków nastąpiło na czas określony, to jest od dnia 12 marca do dnia powołania Dyrektora Muzeum Archeologiczno-Historycznego, jednakże na okres nie dłuższy niż rok.

Dotychczasowy dyrektor Muzeum Arechologiczno-Historycznego został odwołany ze stanowiska tej instytucji kultury z powodu naruszenia przepisów prawa na zajmowanym stanowisku. Zgodnie z art. 16a ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej organizator może powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora wyznaczonej osobie na okres nie dłuższy niż rok w przypadku instytucji kultury innej niż instytucja artystyczna. W tej sytuacji podjęcie zarządzenia było niezbędne i konieczne dla zapewnienia ciągłości kierowania i zarządzenia instytucją kultury.

Mirosław Siedler był wieloletnim, zasłużonym dyrektorem Teatru im. A. Sewruka w Elblągu. Aktor teatralny i filmowy, reżyser. Odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, a 2014 r. odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.