› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Prawo i Sprawiedliwość prowadzi kampanię w kościołach?

› bieżące ponad rok temu    10.11.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 52 ocen 24 / 83%
A A A
Prawo i Sprawiedliwość prowadzi kampanię w kościołach?

Wczoraj informowaliśmy o tym, że w kościele p.w. św. Brata Alberta zostanie odprawiona msza św. o Boże błogosławieństwo dla elblążan, którą zamówił prezydent Jerzy Wilk. Okazuje sie jednak, że to czubek góry lodowej. Radni PiS wykorzystują kościół do agitacji wyborczej.

Wczoraj na swoim koncie na facebooku Rafał Traks - kandydat PiS do Rady Miasta poinformował o tym, że działacze tej partii pojawili się na mszy świętej w parafii p.w. św Pawła Apostoła. Spotkali się również z mieszkańcami miasta.

- Dziś wraz z Prezydentem Jerzym Wilkiem uczestniczyliśmy w mszy świętej w Parafii Św. Pawła Apostoła, zapaliliśmy znicz pod pomnikiem Ojca Andrzeja Czesława Klimuszko, następnie spotkaliśmy się z mieszkańcami - pisał wczoraj Traks na swoim profilu na facebooku.

Pytany przez nas o to, Rafał Traks unikał jednoznacznie odpowiedzi, czy kandydaci PiS prowadzili kampanię wyborczą na terenie tej parafii.

- Spotkanie odbyło się na prośbę mieszkańców. Nie rozdawaliśmy żadnych materiałów wyborczych. Spotkanie nie miało miejsca na terenie kościoła - informuje Rafał Traks.

Jednak, jak widać na zdjęciu, Jerzy Wilk, Halina Sałata, Rafał Traks, Artur Orłowski i Zdzisław Dubiella spotkali się z mieszkańcami w salce, w budynku parafialnym.

Informację potwierdza jeden z naszych Czytelników, który uczęszcza ma msze do tego kościoła.

- Jestem przeciwny kampaniom wyborczym w kościołach. Dzisiaj po mszy św. o godz. 10.30 odbyło się spotkanie z prezydentem w salce ks. Klimuszki w parafii św. Pawła. Zaplakatowany cały plac przed kosciołem. Czegoś takiego w mojej parafii nigdy nie było. Wstyd! - pisze nasz Czytelnik.

Docierają do nas informacje, że tego typu spotkania z prezydentem Wilkiem i kandydatami na radnych PiS odbywały się również w innych elbląskich parafiach.

Czy Kościół Katolicki oficjalnie już wspiera Jerzego Wilka i kandydatów PiS? To otwarte pytanie do Jego Ekscelencji Biskupa Jacka Jezierskiego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (52)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ uwaga
ponad rok temu ocena: 0%  52
Obiektywny uważaj na to co wypisujesz - powinieneś beknąć za to
~ obserwatorka
ponad rok temu ocena: 50%  51
Baranek z Wilczą twarzą - obłuda, populizm i manipulacja starszymi ludźmi!
~ klm
ponad rok temu ocena: 50%  50
Nie chodzę do kościoła od czasu kiedy zrozumiałem że tam nie o ludzi lecz o kasę chodzi niemniej nie neguję tych którzy mają taką potrzebę i klęczą przed ołtarzem .Jeżeli katolika popiera kościół , araba meczet a żyda coś tam to czemu nie niech tak będzie oby wygrał ten co jest dobrym gospodarzem.
~ LALO
ponad rok temu ocena: 0%  49
TEN PORTAL TO SZMATŁAWIEC DZIAŁAJĄCY NA ZLECENIE PO,SLD,PSL.
~ CHRZEŚCIJANIN NIE KATOLIK
ponad rok temu ocena: 33%  48
Dokładnie tak-mam starszą sąsiadkę bardzo bogobojną i ostatnio z nią rozmawiam a ona mówi że wraca ze spotkania z prezydentem w kościele. Wyciąga ulotki, kalendarzyki, nalepki i mówi jaki to dobry człowiek. On tyle robi dla miasta i ksiądz go szanuje. A teraz takie ataki są na niego organizowane przez bezbożników. Chcą go oczernić i zniszczyć jego chrześcijańską rodzinę. WYMIEKŁEM. TO CAŁA PRAWDA.
~ obiektywny
ponad rok temu ocena: 0%  47
ten portal to same ku...y i pseudo dziennikarze na usługach mafi PO-PSL i SLD ten portal zniknie wkrótce jak i Kuchejdy po kilku sprawach sądowych!
~ Masza
ponad rok temu ocena: 67%  46
buhahahahahaha, zniknie po wyborach twój idol - pogonią Elblążanie Wilka do lasu już za tydzień :))))))))))))))))))))
~ jasio
ponad rok temu ocena: 0%  45
kacapy i Pojeby oraz ruski portal wpierdalają sie do kościoła won z kruchty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tam są Polacy ,patrioci a wy jesteście tam -gdzie ZOMO.Nie macie prawa głosu w tej sprawie npaszli won za Don!!!!!!!!!
~ elblążanin
ponad rok temu ocena: 0%  44
Komentarz niezgodny z regulaminem redakcji
~ sasza
ponad rok temu ocena: 77%  43
Na mdłości mnie zbiera jak widzę do czego są zdolni te PiSiaki. Diabłu by dyszę sprzedali,żeby swój cel osiągnąć.Gdzie u nich BÓG,HONOR iOJCZYZNA! Zresztą podobnie postępuje ich WODZUŚ-Jarosław Zbaw Polskę.Teraz odwiedżce papcia RYDZYKA,żeby was pobłogosławił.AMEN!
~ plif
ponad rok temu ocena: 81%  42
Ma tyle miejsca w Ratuszu,w hotelach,spotyka się w kościołach coś nie tak.Próba nauki-żeby głosować na Nich,że tylko Oni się liczą?Coś nie tak z tym PIS-em.
~ KlakierPiSu
ponad rok temu ocena: 88%  41
Zanim drodzy Elblążanie oddacie głos, zobaczcie jak żyją sobie politycy (radni, prezydent) za nasze pieniądze. W tym mieście nie rozwija się żadem przemysł, a domy budują sobie tylko politycy, jeżdżą na wycieczki, pobierają diety, kilometrówki i się bawią, jak myślicie, za czyje pieniądze to wszystko? W Elblągu nie opłaca się otwierać działalności gospodarczej, lepiej zostać urzędnikiem. Spójrzcie, że z wyborów na wybory coraz więcej ludzi chce łatwego zarobku, wyciągnijcie wnioski! Niech zaczną naszym miastem zarządzać ludzie, którzy wiedzą co to biznes bo pracowali w sektorze prywatnym, a nie urzędasy przyzwyczajeni do "czy się stoi czy się leży państwowa kasa się należy"!
~ plif
ponad rok temu ocena: 79%  40
Do klakierPIS-u. Zapomniałeś dodać -księży-chociaż jestem wierząca to czasami trafia mnie ,w jakich luksusach żyją.
~ KlakierPiSu
ponad rok temu ocena: 87%  39
Żadne z nich nie ma zasług dla miasta, żadne z nich nie zasługuje na choćby jeden głos, niektórzy z nich przez wiele lat przyczyniali się do sytuacja jaką obecnie mamy i żadne z nich nie chce wziąć za to odpowiedzialności przerzucając się winą! Kiedy Elblążanie zrozumieją, że partie polityczne wyniszczają to miasto i dadzą szansę Elblążanom, a nie kukłom politycznym i leśnym dziadkom. Tylko EKO ma szansę coś zmienić!
~ mmuz@wp.pl
ponad rok temu ocena: 6%  38
Bardzo dobre spotkanie, tak trzymać !!!!
~ Madzia
ponad rok temu ocena: 84%  37
To jest przesada! Takie rzeczy nie powinny się dziać. Ja jestem parafianką tego kościoła i z tego co mi wiadomo to nikt z mieszkańców nie prosił o takie spotkanie!!!!!!!! WSTYD!!!!!!!!!
~ Z.K.
ponad rok temu ocena: 86%  36
Msza była o 10.30, czyli P. Wilk nie był w P R A C Y !!! Tyle spraw do załatwienia, a tu w godzinach urzędowania kampania wyborcza. A w parafii Św. Alberta w czwartek zamówił mszę za elblążan. Czuję się obrażona. To znaczy, że też za mnie, bym "lepiej" myślała i wiedziała kogo mam wybrać???
~ katolik
ponad rok temu ocena: 79%  35
Nie długo dojdzie do tego że złodziej lub bandyta przed SKOKIEM Nie długo dojdzie do tego że bandzior lub złodziej przed napadem pójdzie do kościoła z prośbą ochrone przed wpadką (aby noga mu się nie powinęła)
~ Terminator
ponad rok temu ocena: 17%  34
Atakowac prezydenta za to ze ma kontakt z mieszkancami czy to logiczne?
~ miła rozmowa
ponad rok temu ocena: 20%  33
PiS jest prawicowe, więc nie powinna dziwić obecność przedstawicieli tego ugrupowania w kościele.To jest normalne, że Prezydent Pan Jerzy Wilk i ludzie z PiS-u chodzą do kościoła i rozmawiają po Mszy Św. z ludźmi wierzącymi.Ostatnio miałam okazję rozmawiać z Panem Prezydentem przy kościele Św. Pawła. Bardzo miła rozmowa i mogę powiedzieć, że jest On blisko ludzi zwykłych, nie wywyższa się, rozmawia, jak członkiem swojej rodziny.To bardzo miłe.Inni też tak to odczuli. Budziłoby zdziwienie obecność lewicowych kandydatów na prezydenta miasta w okolicach kościołów.Każdy myślący prawdziwy katolik wie, na kogo ma głosować, nawet jeśli rzuca się na wybranego kandydata bezpodstawne oskarżenia.Chrystus nie wykrzykiwał, że jest niewinny, tylko z pokorą przyjął swój krzyż.Prawda zwyciężyła i zwycięży- bądźmy spokojni.
~ xyz
ponad rok temu ocena: 76%  32
To typowe dla PIS, pan Hofman i jeszcze ta dwójka - oszuści, a co powiedzieć na obie panie Gosiewskie, po zmarłym pośle Gosiewskim, jedna twierdzi, że jest panią Gosiewską bo ma ślub kościelny i druga twierdzi to samo, chociaż ma ślub cywilny. Obie są prawdopodobnie samotne i jak to się ma panie ELBLAZANINIE?pan zna te nowoczesne zasady wyznania.
~ won
ponad rok temu ocena: 62%  31
mam nadzieje ze wiecej tej tepej Sałaty już nie zobacze w radzie!!!! Próchno niech siedzi w domu z wnukami - co ona w tej radzie zrobiła ??? NIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kto ja wybiera????????
~ mem
ponad rok temu ocena: 85%  30
Jakimi wnukami??? Toż to panna na wydaniu.
~ jkh
ponad rok temu ocena: 65%  29
Swiętojebliwe
~ Igorek
ponad rok temu ocena: 87%  28
A Dubiela, do tego obrazu pasuję jak ...
~ klops
ponad rok temu ocena: 32%  27
Radni PiS chodzą do kościoła! Ale afera. Według red. nacz w trakcie kampanii wyborczej kandydaci nie powinni chodzić na sumę?
~ nitermat
ponad rok temu ocena: 0%  26
Ale Komunie brac bez pozwolenia? To jest potworne!
~ wiza
ponad rok temu ocena: 80%  25
Jak trwoga to do Boga. To jest "swoisty kanon moralności" w wydaniu PiS-u i p. Wilka?
~ xyz
ponad rok temu ocena: 76%  24
Nie chce Mi się mysleć co to będzie gdyby pan Wilk wygrał- wszystko będzie wiązało sie z Kościołem , bo takimi ludźmi się otoczył, a Oni będą mieli wymagania. Najgorzej to sie boje fanatyków religijnych, sama jestem wierząca, ale znam Takich co siebie stawiają w hierarchii osób wierzących ponad wszystkimi. Niema znaczenia czy to salka, czy Kościół - to nie są miejsca na spotkania z osobami startującymi w wyborach, to jest naganne.
~ zawiedziony
ponad rok temu ocena: 70%  23
Myślałem ,że Halina Sałata to osoba myślaca i wiarygodna .Pomimo ,że nie lubie PIS to Pania Halinkę szanowałem a widać ,że oni wszyscy tacy sami - uprawiają kampanie przy pomocy kościoła - nie należy obnosić się ze swoją wiarą
~ Świadek
ponad rok temu ocena: 67%  22
Czy pan Wilk komunię zżarł?
~ oj remek
ponad rok temu ocena: 24%  21
Czas powiedzieć stop Wam gazetą manipulacyjnym.Każdy ma mózg i widzi co się dzieje.Ostatnia prosta możecie namawiać ludzi ale widać kogo teraz reklamujecie po bokach stronki.Duża kasa poszła? Ludzie widzą co robicie:)
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 18%  20
Drogi Elblążanienie zdecydowanie tak ostatni moj wyrok jest co prawda nieprawomocny ale dotyczy nazwania SSR Tomasza Piechowiaka członkiem sitwy prawniczej o jakiej mowił Min Gowin . Po apelacji z pewnością ujawnię i wyrok i jego uzasadnienie , Ten za znieważenie Naczelnika Urzędu Skarbowego i Dyrektora Izby Skarbowej oraz z-czyni Naczelnika też cię interesuje ? A może ten za nazwanie Inspektora Urzędu Kontroli Skarbowej tępym urzędnikiem ?
~ barnaba
ponad rok temu ocena: 68%  19
Nawet przed Brunonem wczoraj rozdawali
~ remek
ponad rok temu ocena: 73%  18
Czas powiedzieć stop tej obłudzie. Teraz już widać, jaki jest Wilk, po trupach do celu, do wygranej w wyborach. Ten facet nie cofnie się przed niczym, nawet kościól wykorzystuje do agitki wyborczej. To cyniczny człowiek, dla którego liczą się tylko władza i własny interes. Głosowałem na niego rok temu, i wuem, że to był błąd ogromny.
~ Ciechan
ponad rok temu ocena: 30%  17
Redaktorze Pszczółkowski niech Pan nie idzie drogą Kuchejdy . Wstyd..... owszem ale nie dla wyżej wspomnianych kandydatów ale dla portali Eg-24 i E-g net za publikację żenujących materiałów.
~ yataman
ponad rok temu ocena: 7%  16
pszczolkowski zostal kupiony przez wroblewskiego widze tez tu reklamy szweda ktory sypnal pewnie nie mala kasa. tak wiec redaktor pszczolkowski musi zachwalac tych dwoch kandydatow a psioczyc na innych i manipulowac opinia publiczna,, aby glosowali tylko na dwqoch slusznych kandydatow
~ jaaaa
ponad rok temu ocena: 78%  15
Może nie rozdawali materiałów wyborczych ale informacje o spotkaniu dopisali na oficjalnych plakatach wyborczych Wilka rozklejonych na drodze do kościoła, Traks kręci jak Hoffmann, który notabene jak widać na Facebooku udzielił mu poparcia, ciekawe czy Traks jeśli się dostanie do RM również będzie tylko wpadać złożyć podpis na liście obecności
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 21%  14
No tak mamy teraz system rozliczeń bankowych,,,,
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 60%  13
Dobre ,,, jutro wskocze do Parafii z prosbą o użyczenie salki katechetycznej ...Ciekawe co mi probosz powie a przy okazji porozkładam moj list otwarty na ławach i klęcznikach pewnie Proboszcz nie bedzie miał nic przeciwko takiej formie namowy do modlitwy za grzechy Jerzego Wilka . Może dam na msze za odpuszczenie jego grzechów ,,,,
~ psychiatra
ponad rok temu ocena: 63%  12
Mariuszku nasz kochany a poza tym wszystko z Tobą jest OK ? Badałeś sobie prostatę i hemoroidy ? Może te sprawy masz chore a co za tym idzie mózg Twój zaczyna zanikać do reszty ?
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 27%  11
A kto zagra Wilka ? Rozumię że rolę Biskupa zagra Pan Seweryn - jeśli tak to ja siebie zagram sam. A rolę Pana Falla proponuję powierzyć Robertowi Retfordowi - ma świetne przygotowanie. A Sebastiana pewnie zagra gość który ujawnił amerykańską korespondencję konsularną albo któryś z kelenerów od "Sowy" Już lecę do kosmetyczki nakładać podkłady,,,,
~ Elblążani
ponad rok temu ocena: 61%  10
Panie Lewandowski, niech Pan zacznie się leczyć na nogi bo na głowę już za późno. Z tego co wiem to chyba nie może Pan kandydować jako osoba karana. A księża którzy Pana poznają, nie za bardzo będą chcieli z Panem rozmawiać. Dzisiaj Panu na coś pozwolą, a jutro obsmaruje im Pan tyłki bo nie zrobili jak Pan chciał.
~ dbgg
ponad rok temu ocena: 74%  9
Ne martw się, twój"list otwarty"bedzie niedługo numerem jeden kabaretów-oglądalnośc murowana!
~ Elblążanin
ponad rok temu ocena: 67%  8
Niestety jak dzwoniłem to nikt nic na jej temat nie wie. Brak jakiegokolwiek kontaktu telefonicznego ze wspomnianymi firmami, nie posiadają również stron internetowych które umożliwiłby poszerzenie wiedzy o prowadzonej działalności przez rzekome spółki Pana Szweda. Czy tak trudno napisać Wam rzetelny artykuł o innych kandydatach? A może Wasz portal jest jakoś powiązany i uzależniony od Pana Szweda, lub Pana Kuchejdy? Przestańcie iść drogą e24, to doprowadziło ich portal do śmietnika.
~ psychiatra
ponad rok temu ocena: 54%  7
Takich osobników jak Norweg i Lewatywa lepiej nie ruszać i o nic ich nie pytać bo zamiast odpowiedzi mogą zrobić komuś krzywdę a sami zwariować do reszty !
~ Elblążanin
ponad rok temu ocena: 71%  6
Panie Lewandowski juz pytałem, pytanie zostało bez odpowiedzi. Proste nie może opowiedzieć o czymś czego nie ma. Panie Lewandowski dokładnie boję się takich ludzi jak Pan i Pańscy poplecznicy. Ponieważ zepchnął Pan dyskusję publiczną do rynsztoka, nie pozwolę sobie na narażanie mojej rodziny i mojej firmy.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 13%  5
Może zatem zapytaj Pana Szweda podczaj jakiegoś spotkania czy debaty ? Boisz się czegoś czy może masz coś do ukrycia ?
~ Elblążąnin
ponad rok temu ocena: 59%  4
Szanowna redakcjo, różnica pomiędzy salką katechetyczną, a Kościołem jest zasadnicza. Być może ciężkie jest to do ogarnięcia Panie Pszczółkowski. Czemu tak bardzo jako rzetelny "dziennikarz" boi się Pan prawdy o Panu Szwedzie który okazał się kłamczuszkiem Na Waszym portalu przeczytałem że Pan Szwed jest współwłaścicielem czterech Spółek z o.o. i im prezesuje. Pan Szwed jest właścicielem papierowym czterech Spółek z o.o. dwie według KRS nie działały od ich założenia, jedna zaprzestała swojej działalności w 2012 roku, a jedna zakończyła działalność w 2013 roku wobec ostatniej było prowadzone postępowanie egzekucyjne, niestety umorzone, ponieważ majątek firmy nie mógł pokryć kosztów egzekucyjnych. Dane te opieram na podstawie KRS. Sprawdzałem również czy pod wskazanymi adresami działają te niby firmy, niestety nikt nic nie wie, jak również brak jest jakiegokolwiek szyldu firmy np: przy ul. S. Moniuszki 21, lub ul. Grunwaldzkiej 63/1. W Warszawie jedna firma ma adres hotelu GROMADA/
~ sci-fi elblag
ponad rok temu ocena: 75%  3
Różnica pomiędzy salką katechetyczną, a Kościołem jest taka sama jak pomiędzy "tirówką", a panienką na telefon z rubryki "usługi towarzyskie" tzn. zasadnicza
~ Elblążąnin
ponad rok temu ocena: 28%  2
Salka katechetyczna to nie kościół, z prostej przyczyny inaczej zachowujemy się w kościele, a inaczej w salce katechetycznej. Kto chce to idzie, akto nie chce to nie idzie. Proste jak obsługa cepa.
~ remek
ponad rok temu ocena: 67%  1
Salka katechetyczna nie należy do kościoła? Kościół ułatwia spotkanie radnym PiS z wiernymi. Czyli kościół angażuje się w politykę.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.