› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Prawie 4,5 tony żywności przyniosła w Elblągu zbiórka Podziel się Posiłkiem

› bieżące ponad rok temu    7.10.2014
Informacja prasowa
komentarzy 2 ocen 3 / 100%
A A A
Prawie 4,5 tony żywności przyniosła w Elblągu zbiórka Podziel się Posiłkiem

Bank Żywności serdecznie dziękuje elblążanom za wszystkie dary złożone w koszach Banku w czasie zbiórki Podziel się Posiłkiem. Zbiórka się udała: zebraliśmy ponad 4,3 tony produktów spożywczych w 24 sklepach w Elblągu oraz 130 kg w Jegłowniku.

Zgodnie sugestią Federacji Polskich Banków Żywności przeważają artykuły szczególnie przydatne dla dzieci: płatki śniadaniowe, mleko, ryż, cukier, makaron. Jest sporo oleju, nieco mniej iż zwykle słodyczy. Wszystkie te produkty jeszcze w tym tygodniu trafią do placówek prowadzących dożywianie dzieci i młodzieży, do organizacji opiekujących się dziećmi chorymi i niepełnosprawnymi, a także do wielodzietnych rodzin korzystających z pomocy społecznej.

Zbiórka mogła się udać dzięki pracy około 400 wolontariuszy, wśród których byli uczniowie elbląskich szkół ponadpodstawowych oraz wolontariusze z Kościoła Chrześcijan Baptystów, Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Stowarzyszenia KARAN, Środowiskowego Hufca Pracy, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim, Ośrodków Szkolno-Wychowawczych nr 1 i 2, Stowarzyszenia Integracyjnego RAZEM, Stowarzyszenia Przyjazny Krąg, Klubu Abstynenta Żuławy, Burs nr 3 i 4 oraz Banku Żywności.

W transporcie ze sklepów pomogły firmy: Zakład Sprzątania MOP 83 oraz Zarząd Zieleni Miejskiej. Wolontariuszom i sponsorom ogromne dzięki!

Zarząd i pracownicy Banku Żywności

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Maria
ponad rok temu ocena: 100%  2
Polskie dziecko nie potrzebuje upokarzających go akcji w stylu "Podziel się posiłkiem". Polskie dziecko potrzebuje, aby państwo mniej ZABIERAŁO JEGO RODZICOM - Robert Gwiazdowski.
~ Naczelny krytyk
ponad rok temu ocena: 100%  1
Mądre słowa tylko gdyby tak było to czym by się szczyciły te wszystkie instytucje, które dzięki takim akcjom reklamują się jakie to one szlachetne.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.