› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Prace nad Strategią Rozwoju Elbląga zakończone

› bieżące ponad rok temu    16.05.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 5 ocen 2 / 100%
A A A
Prace nad Strategią Rozwoju Elbląga zakończone fot. Konrad Kosacz

Zakończyły się konsultacje wokół "Strategii rozwoju Elbląga 2020+". Prezentujemy drogę jaką przeszedł dokument w ciągu blisko dwóch lat. Wkrótce też szerzej omówimy ten dokument na łamach elblag.net.

W październiku 2012 roku Zespół ds. opracowania „Strategii rozwoju Elbląga 2020+" rozpoczął prace. W jego skład weszli przedstawiciele władz samorządowych Elbląga i sąsiadujących jednostek samorządu terytorialnego, środowiska przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, edukacji i uczelni wyższych, kultury i sportu. Efektem prac Zespołu było przygotowanie projektu „Strategii rozwoju Elbląga 2020+", który został poddany rożnym stopniom konsultacji - pomiędzy departamentami (styczeń 2014) i radnymi Rady Miejskiej w Elblągu (4 lutego 2014). Natomiast od 5 lutego do 14 marca 2014 prowadzone były konsultacje społeczne z mieszkańcami, w ramach których zorganizowano trzy spotkania.

W okresie od 5 lutego do 14 marca 2014 można było także zgłaszać swoje uwagi do dokumentu za pomocą formularzy dostępnych w wersji elektronicznej na stronie www.umelblag.pl oraz w wersji papierowej w siedzibie Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Łącznie na spotkaniach i za pomocą formularzy zgłoszono 102 uwagi do strategii. Uwzględniono 21 uwag w całości i 8 częściowo. Duża część uwag (49) dotyczyła listy priorytetowych przedsięwzięć strategicznych.

Główne zmiany wprowadzone w strategii pod wpływem uwag to: przeformułowanie działań dot. turystyki w celach 1.1. i 4.2., dodanie działania „ochrona przed hałasem" w celu 3.2., dodanie działania „współpraca międzynarodowa" w celu 4.1., uwzględnienie w założeniach realizacji strategii płaszczyzny społecznej oraz silniejsze zaakcentowanie kapitału prywatnego w płaszczyźnie finansowej.

Pełną lista uwag wraz z odpowiedziami można pobrać na stronie http://www.elblag.eu/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=118&Itemid=156

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ egzorcysta
ponad rok temu ocena: 75%  5
sorry ale nie jesteśmy i nie będziemy kolegami.
~ były Mariusza
ponad rok temu ocena: 0%  4
Mariuszku słyszałem, że podobno jesteś zakochany. Kto jest Twoim wybrańcem ? Czyżby Conchita Wurst ?
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0%  3
Racja z kłamcami się nie zadaję....
~ egzorcysta
ponad rok temu ocena: 71%  2
No cóż lekko nie było ponad 30 uwag zgłosił nasz Mariuszek. Z czego dwie częściowo uwzględniono.
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0%  1
Kolego 1 w całości i cztery w części. Nie kłam przynajmniej tam gdzie to widąc....
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.