› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Prace nad przygotowaniami WOŚP w Elblągu idą pełną parą

› bieżące ponad rok temu    28.12.2012
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 7 / 100%
A A A
Prace nad przygotowaniami WOŚP w Elblągu idą pełną parą

13 stycznia 2013 r., w Polsce i na świecie po raz 21. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Elblągu przygotowaniami do finału zajmuje się Regionalne Centrum Wolontariatu. Tegorocznym hasłem orkiestry będzie ratowanie życia dzieci i godna opieka medyczna seniorów.  Prace nad przygotowaniami WOŚP w Elblągu idą pełną parą. Niedawno zakończyła się rekrutacja na ochotników chcących zbierać pieniądze dla fundacji Jurka Owsiaka. Jak co roku, planowane są koncerty, licytacje i uwielbiane przez elblążan Światełko do Nieba.

- Mamy pełen komplet, 450 wolontariuszy wyjdzie w miasto, do tego jeszcze 50 będzie pracowało w sztabie. Najmłodszy ochotnik ma roczek – mówi Katarzyna Stancel, szefowa wolontariuszy w Elblągu. Wolontariusze poniżej 16 roku życia, będą mieli przydzielonego żołnierza lub osoby z klas mundurowych elbląskich szkół. W Ratuszu Staromiejskim będzie również dostępna kawiarenka dla wolontariuszy, gdzie będzie czekała ciepła herbata i drobne przekąski - dodaje Kasia Stancel, szefowa wolontariuszy w Elblągu, która już trzeci rok z rzędu pomaga przy organizacji finału WOŚP w Elblągu.
 
W Elblągu działać będą 33 sztabiki, z siedzibami w szkołach z całego miasta. Oprócz tego, sztabiki funkcjonować będą również w regionie, m.in.:  w Suchaczu, czy Kamionku Wielkim. 
 
Jak co roku, warto będzie pojawić się w tym czasie na Starym Mieście, gdzie zostanie rozstawiona scena, na której wystąpią zespoły muzyczne i odbędzie się licytacja gadżetów orkiestrowych. Scena ma być czynna od godziny 14:00.
 
- Gwoździem programu będzie zespół „Loka”, wystąpi również elbląska grupa z programu „Bitwa na Głosy”, a także zespół z Malborka – „Satysfakcja”, „Abdul Kebab Buła Jabba” (reggae), grupa metalowo – rockowa  „Alegoria” - wylicza szefowa wolontariuszy.
 
Mimo że, rekrutacja na wolontariuszy jest już zamknięta, każdy może pomóc, ofiarowując przedmioty na licytacje. 
 
- Swoje przedmioty ofiarowują firmy, jak i osoby prywatne. Pełny wykaz sponsorów zamieszczony jest na stronie internetowej www.wosp-elblag.pl. Na aukcji będzie można kupić orkiestrowe kubki, koszulki, kalendarze itp. O przedmioty będzie można powalczyć również na stronie internetowej www.wosp-elblag.pl. Nad aukcjami będzie czuwała Agencja Reklamowa CONTACT. - mówi Justyna Król koordynatorka sztabików WOŚP. 
 
O godzinie 20:00 tradycyjnie zostanie wypuszczone Światełko do Nieba, a po nim zakończenie WOŚP uświetni koncert zespołu Loka. 
 
W zeszłym roku WOŚP w Elblągu zebrało 176 tysięcy złotych, miejmy nadzieję, że w nadchodzącym roku uda się pobić ten rekord. Pełny program 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie dostępny na początku stycznia, ale już teraz można śledzić poczynania elbląskiego sztabu na www.facebook.pl/Wosp.sztab.elblag  i na stronie www.wosp-elblag.pl
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.