› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

komentowane

oceniane

Poznajesz te kobiety? To One okradły starszą elblążankę

› bieżące 17 dni temu    3.09.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Poznajesz te kobiety? To One okradły starszą elblążankę fot. KMP Elbląg

Uwaga na fałszywych pracowników socjalnych! Ofiarą przestępców padła seniorka. Policjanci poszukują dwóch kobiet, które zostały nagrane przez kamery osiedlowego monitoringu.

Policjanci z Elbląga poszukują dwóch kobiet, które okradły z oszczędności staruszkę. Oszustki podawały się za pracowników socjalnych. Kobieta straciła 5 tysięcy złotych.

Do tego zdarzenia doszło we wtorek 24 sierpnia 2021 r. przy ul. Starowiejskiej w Elblągu. Kilka minut przed godziną 13. do drzwi mieszkania starszej pani zapukały dwie kobiety. Podały się za pracownice opieki społecznej i zaoferowały pomoc. Zanim pokrzywdzona zorientowała się, że to oszustki zdążyły ją okraść. Zabrały 5 tys. zł oszczędności.

Policjanci pracujący nad sprawą pozyskali materiał wideo z osiedlowego monitoringu. Prezentujemy jego fragment na którym widać dwie kobiety wchodzące do klatki schodowej przy ul. Starowiejskiej. Jeżeli ktoś rozpoznaje pokazane na filmie osoby proszony jest o kontakt pod nr tel.: 47 734 16 20 informację można przekazać mailowo na adres: policja@elblag.ol.policja.gov.pl

Przestępcy wybierają starsze osoby i przedstawiając się za pracowników socjalnych proszą, aby pokazać im mieszkanie. Emeryci ulegają namowom zapraszając ich do domu. Osoby podające się za pracowników socjalnych odwiedzają seniorów szczególnie w dniu, w którym większość emerytów i rencistów otrzymuje świadczenia pieniężne. Pamiętajmy też o tym, że każdy pracownik socjalny posiada legitymację ze zdjęciem potwierdzającą jego wiarygodność. W razie jakichkolwiek wątpliwości trzeba zadzwonić pod 997 lub 112.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ okular76
13 dni temu 2
skąd wiedziały gdzie seniorka ma ukryte pieniądze ? tak szybko znalazły i uciekły ?
~ Chwdp
16 dni temu 1
Trzeba było jeszcze mniejsze te zdjęcia dodać
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.