› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Pożar w fabryce świec. Będzie dochodzenie

› bieżące ponad rok temu    28.03.2015
Joanna Siudak
komentarzy 1 ocen 16 / 88%
A A A
Pożar w fabryce świec. Będzie dochodzenie fot. Ryszard Siwiec

Do zdarzenia doszło w zakładzie produkcji świec w Raczkach Elbląskich. Na miejscu pracuje 80 strażaków. W związku z tym, że w rejonie wypadku, nie było dostępu do wody, na miejsce zostały wysłane cysterny. Akcja jest określana jako bardzo trudna, a sytuacja poważna. Przyczyny pożaru nie są znane. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Zgłoszenie o pożarze do jednostki straży pożarnej w Elblągu dotarło około godziny 9. Pierwsze wozy strażackie na miejscu zdarzenia pojawiły się chwilę później. 

Według wstępnych szacunków ogień objął 1/3 zakładu. Prawdopopodobnie została uszkodzona konstrukcja budynku. Akcja jest wyjątkowo trudna z uwagi na charakter produkcji w tym zakładzie. Cały czas trwa gaszenie budynku, może to potrwać jeszcze kilka godzin. Temperatura wewnątrz zakładu spada, ale nadal sytuacja jest poważna. W akcji udział bierze 18 jednostek straży pożarnej, łącznie około 80 strażaków.

- mówi Przemysław Siagło, rzecznik prasowy elbląskiej straży pożarnej. 

Przypomnijmy, że w  2010 roku w tym samym zakładzie doszło do zapalenia zbiornika z parafiną. W miejscu zdarzenia był wówczas właściciel zakładu. Mężczyzna został odwieziony do szpitala, na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. 

Do sprawy będziemy powracać. Zdjęcia z tego wydarzenia w galerii.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AKTUALIZACJA: godz 17:50

Przemysław Siagło, rzecznik elbląskiej straży pożarnej przekazał nam, że akcja dobiega końca.

Dogaszanie ognia zostało zakończone. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone. Ostatnie ekipy właśnie wyjeżdzają z terenu zakładu. To było wielkie wyzwanie dla wszystkich jednostek, które brały udział w akcji. Gaszenie parafiny wymagało użycia piany. Przyczyny pożaru nie są znane, w sprawie będzie przeprowadzone dochodzenie. 

Jak podsumował Siagło, dla elbląskiej straży pożarnej to była najwięsza i najbardziej wymagająca akcja gaśnicza w tym roku.

 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (1)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ 997
  ponad rok temu ocena: 67%  1
  Brak informacji od policji o zablokowanej drodze w Raczkach od strony Żurawca zero informacji o objezdzie przez Karczowiska
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji  hejt !
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.