› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Pozabankowa pożyczka alternatywą dla kredytów

› bieżące ponad rok temu    16.12.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Pozabankowa pożyczka alternatywą dla kredytów

Rynek okołobankowy rośnie w siłę. Z roku na rok pożyczki pozabankowe stają się coraz bardziej powszechnym produktem finansowym. Banki również widzą w nich potencjał, dlatego powoli wprowadzają pożyczki do swoich ofert. W okresie świątecznym szczególnym zainteresowaniem cieszą się internetowe pożyczki ratalne. Specjalista ds. finansowych radzi na co zwrócić uwagę decydując się na tego typu świąteczne zasilenie budżetu. 

Pożyczki internetowe na 24 miesiące
Możliwość dostosowania kwoty do okresu spłaty daje nam poczucie komfortu. To my sami decydujemy o tym jakiej wysokości ratę miesięczną będziemy spłacać. Dobierajmy parametry pożyczki z rozsądkiem, aby jej spłata nie obciążała naszego miesięcznego budżetu. Instytucje pozabankowe dostosowując się do potrzeb klientów oferują szybki dostęp do środków w wysokości nawet 3400 zł z możliwością rozłożenia Pożyczki na raty. Dzięki długiemu okresowi spłaty, nawet do 2 lat, osoby, których zarobki nie są zbyt wysokie również mają szanse pozytywne rozpatrzenie wniosku. Muszą jedynie dobrać parametry pożyczki w taki sposób, aby wysokość miesięcznej raty była stosunkowo niska.

Wniosek pożyczkowy krok po kroku
Większość wniosków skonstruowana jest podobnie. W pierwszej kolejności klient ma do dyspozycji kalkulator pożyczkowy. Na stronie głównej ratka.pl kalkulator pokazuje nie tylko wysokość miesięcznej raty, ale dodatkowo klient informowany jest o całkowitym koszcie uzyskania pożyczki. Dzięki tej funkcji możemy w spokoju zastanowić się nad parametrami pożyczki. Następnym krokiem jest już samo wypełnienie formularza. Wniosek wypełniajmy uważnie, bez pośpiechu, gdyż najmniejszy błąd może skutkować negatywną decyzję. Warto po wypełnieniu wszystkich pól zerknąć raz jeszcze czy nie popełniliśmy tzw. literówki oraz czy nr. PESEL jest poprawny. 

Pamiętajmy, aby uzupełnione przez nas informacje były zgodne z prawdą. Dane dotyczące naszego zatrudnienia oraz wysokości przychodów są podstawą do oceny naszej zdolności pożyczkowej. To na ich podstawie specjaliści ds. finansowych mogą oszacować jakiej wysokości miesięczne zobowiązanie nie sprawi nam kłopotu. Jest to ważne, zarówno dla firmy pożyczkowej jak i dla nas. Odpowiednie dostosowanie wysokości miesięcznej raty uchroni nas przed finansowymi kłopotami. 

Zaufane firmy pożyczkowe
Zastanawiamy się często, którym firmom możemy zaufać? Na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając firmę pożyczkową? Jeśli nie znamy dobrze rynku pożyczkowego skorzystajmy z opinii ekspertów. Istnieje wiele portali internetowych, które zajmują się opisywaniem aktualnej sytuacji branży pożyczek przez internet. Na rynku okołobankowym działają instytucje zrzeszające uczciwe i godne zaufania firmy, przykładem takiej organizacji jest Związek Firm Pożyczkowych.  W przypadku banków taką instytucją jest Krajowy Nadzór Finansowy.

Pożyczki pozabankowe mogą okazać się idealnym sposobem na sfinansowanie zakupu rzeczy, na które nie moglibyśmy sobie pozwolić przy płatności jednorazowej. Starajmy się racjonalnie dostosowywać wysokość miesięcznych rat do swoich możliwości finansowych. Dzięki temu unikniemy finansowych zawirowań.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.