› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Powieść o początkach Elbląga blogerka porównuje do książek Kena Folletta (+wideo)

› rozrywka ponad rok temu    24.02.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Powieść o początkach Elbląga blogerka porównuje do książek Kena Folletta (+wideo) fot. Wielki Buk

Znana blogerka Olga Kowalska „Wojnę bogów” elblążanina Tomasza Stężały stawia na równi powieściami Kena Folletta, Elżbiety Cherezińskiej, czy Maurice’a Druona. „Wojna Bogów” ma szansę zachwycić wielbicieli tych pisarzy. 

Okazało się, że lokalna historia powstania Elbląga może zainteresować nie tylko elblążan. Znana blogerka Olga Kowalska jest zachwycona i nie szczędzi pochwał 'Wojnie bogów” Tomasza Stężały. 

Niewielu pisarzy w tak realistyczny i wdzięczny sposób potrafi odmalować pogańskie plemiona, których do pogan znanych z współczesnych, popkulturowych wizerunków naprawdę daleko – to wojownicy, to rycerze swojej kultury, to wyszkoleni w walce fascynujący bohaterowie, którzy przechodzą do legendy jak równi swoim przeciwnikom. Nie inaczej jest z wizerunkiem zakonu krzyżackiego.

Olga Kowalska przekonuje, że  książka elblążanina „Wojna bogów”  to fenomenalna opowieść, w której „wielka historia, ta,  która odmieniła oblicze Europy, oglądana jest z perspektywy zwykłych ludzi. Robotnicy, kupcy, rycerze, bracia zakonni, pogańscy wojownicy…”. 

Olga Kowalska podkreśla, że Czytelnik może obserwować narodziny nowego miasta – Elbląga:

nowego świata dla setek ludzi, szukających schronienia na północy. W powieści ożywa ten zapomniany świat, w którym nic nie jest czarno-białe i nawet odwieczne konflikty związane z wyprawami krzyżowymi nabierają szarych, skomplikowanych barw. 

O książce Tomasza Stężały pisaliśmy wielokrotnie: był wywiad z autorem, dwa artykuły (relacje) z planu spotu reklamującego książkę (aktorami byli członkowie Elbląskiego Bractwa Historycznego) oraz tekst o premierze „Wojny i bogów”

 „Wielki Buk” Olgi Kowalskiej został uznany za najlepszy blog o książkach w 2015 roku: 

 za odkrywanie terenów do tej pory blogerom książkowym mało znanych poprzez publikowanie towarzyszącym recenzjom filmików

 - podkreśla Sławomir Krempa, redaktor naczelny serwisu Granice.pl, w uzasadnieniu werdyktu.  

Obejrzyj o posłuchaj co mówi blogerka Olga Kowalska o książce elblążanina. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.