Powiat elbląski. Miał powyżej trzech promili i za daleko nie pojechał
› policja |
ponad rok temu
17.09.2018 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |


Elbląscy policjanci w czasie weekendu interweniowali 164 razy. W ich trakcie wylegitymowali 385 osób i zatrzymali 2 osoby poszukiwane. Do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego przewieźli 23 osoby. Policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili wśród kierujących ponad 500 badań trzeźwości. Zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących.
Pierwszym był 44-latek kierujący fiestą. Policjanci zatrzymali go w Żurawcu. Badanie alkotestem wykazało nieco ponad… 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna dalej nie pojechał. Jego auto odholowano na policyjny parking.
Inny to pasłęczanin, który kierował passatem a zatrzymany do kontroli został przy ul. Bohaterów Westerplatte. Wynik badania w tym przypadku to 0,84 promila.
Najmniejszy wynik bo 0,52 promila miał mężczyzna zatrzymany wczoraj około południa przy ul. Saperów. Będzie on odpowiadał za przestępstwo z art. 178a Kodeksu Karnego ponieważ zawartość alkoholu przekroczyła 0,5 promila.
Wszyscy wymienieni odpowiedzą teraz przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |