› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Potężny zastrzyk finansowy na inwestycje w Elblągu

› bieżące ponad rok temu    25.06.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Potężny zastrzyk finansowy na inwestycje w Elblągu fot. elblag.net/archiwum

Marszałek woj. warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin nazwał "sukcesem" przyznanie regionowi kwoty ponad 1,7 mld euro w ramach podziału funduszy unijnych na programy regionalne. Zapowiedział, że z tych środków może m.in. powstać port w Elblągu. 

Marszałek Gustaw Marek Brzezin powiedział, że region posiadał silny mandat negocjacyjny, który pozwolił zakończyć negocjacje w sprawie podziału środków sukcesem.

"Pierwotnie mieliśmy dostać o mniej pieniędzy, niż obecnie, ostatecznie otrzymamy ich więcej. To nas bardzo cieszy, bo potrzeby rozwojowe regionu są olbrzymie" - powiedział Brzezin i podziękował m.in. wszystkim posłom z regionu oraz ludziom, którzy angażowali się w negocjacje związane z podziałem unijnych pieniędzy dla regionów.

"Intensywnie podnosiliśmy kwestie potrzeb rozwojowych, społeczno-gospodarczych regionu, czyniliśmy to w sposób merytoryczny" - podkreślił Brzezin.

Pytany, czy wiadomo, na co zostaną wydane pieniądze nowej perspektywy unijnej Brzezin poinformował, że w ocenie samorządu regionu środki te mogą pomóc w powstaniu portu w Elblągu. W związku z przekopem Mierzei Wiślanej obecny port wymaga przebudowy, na którą nie stać samorządu Elbląga. W ocenie marszałka miasto Elbląg będzie mogło się starać o wsparcie finansowe na tę inwestycję.

Brzezin przyznał także, że z nowego RPO może zostać sfinansowany remont kanału elbląskiego. "To by się zapewne mogło odbyć przy udziale Wód Polskich" - podkreślił marszałek.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ROKI
ponad rok temu ocena: 50%  3
bardzo was boli, że ten rząd zmniejszył wam emerytury przodownicy z czasów PRL-u a dał młodym potrzebującym i dzieciom - to nazywacie łamaniem prawa ? - wstyd
~ Szogun
ponad rok temu ocena: 100%  2
To konkretnie ile dla Elbląga z 1,7 mld?!
~ 62 lata,.
ponad rok temu ocena: 33%  1
Zobaczymy,Unia może wstrzymać kasę bo rząd PIS łamie Prawo,Zobaczymy,
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.