› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Potężny pożar we Fromborku. Płonie kotłownia

› bieżące 15 dni temu    7.03.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Potężny pożar we Fromborku. Płonie kotłownia fot. Straż Pożarna w Braniewie

Duży pożar w kotłowni we Fromborku. Płoną zgromadzone kostki słomy, służące jako opał w kotłowni. Nadal trwa akcja gaśnicza.

W poniedziałek 6 marca około godziny 19.00 braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze kostek słomy zgromadzonych w pryzmie w pobliżu kotłowni we Fromborku. W chwili obecnej trwają działania gaśnicze. Na miejscu 10 zastępów straży pożarnej.

Na godzinę 06.00 pożar sterty kostek słomy w pobliżu kotłowni miejskiej we Fromborku został zlokalizowany. Z uwagi na bardzo dużą ilość częściowo spalonych kostek działania gaśnicze prowadzą strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, Wojskowej Straży Pożarnej oraz strażacy ochotnicy z OSP Frombork, Wielkie Wierzno, Stare Siedlisko, Płoskinia i Długobór.

Sterta - pryzma kostek słomy liczyła około 800 sztuk (blisko 500 ton materiału). Dokonano podmiany pracujących od wczorajszych godzin wieczornych strażaków zachowując rotacyjność strażaków. Akcja trwa już ponad 12 godzin.

Droga powiatowa z której działania prowadzili strażacy była zabezpieczona przez policjantów. Na miejscu obecny był burmistrz miasta Frombork oraz zarządca kotłowni. Podpalenie to główna przyczyna pożaru, To w ostatnim czasie jeden z większych pożarów na terenie powiatu braniewskiego.

Na miejsce pożaru przybyli burmistrz miasta, Policja oraz służby miejskie.

Straż Pożarna w Braniewie

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.