› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Potężne mandaty dla rowerzystów

› bieżące 2 miesiące temu    9.06.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Potężne mandaty dla rowerzystów fot. KMP Elbląg

2500 złotych taki mandat otrzyma rowerzysta, który porusza się rowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Kara ma wpływać na poprawę bezpieczeństwa, ale i eliminację z ruchu drogowego pijanych rowerzystów. Ma przede wszystkim odstraszać przed taką jazdą, bo 2500 złotych to spory finansowy wydatek, którego można uniknąć.

Jaka jest skala osób, które wsiadają na rower w stanie nietrzeźwości i poruszają się po drogach pokazują policyjne działania. W ciągu minionej doby zatrzymano 4 takich rowerzystów, których ukarano mandatami i uniemożliwiono dalszą jazdę.

Pierwszy zatrzymany był w Jegłowniku wczoraj (7.06) chwilę po godzinie 9.00. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie. Drugi rowerzysta zatrzymany w miejscowości Dworki „wydmuchał” wynik 2,28 promila alkoholu w organizmie. Trzeci kontrolowany rowerzysta poruszał się drogą w Gronowie Elbląskim. Wynik badania alkotestem to 1,10 promila alkoholu.

Czwarty zatrzymany rowerzysta poruszał się przy pl. Słowiańskim w Elblągu. Gdy policjanci zbadali go alkotestem okazało się, że ma 1,26 promila alkoholu w organizmie.

Przypominamy: zgodnie z nowym taryfikatorem za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych. Taka podróż jest niebezpieczna i może być droga.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ viki
miesiąc temu 1
Jaki mandat powinien otrzymać rowerzysta jeżdzący po chodniku.?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.