› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Poszukiwani Elblążanie wracają do kraju. Teraz odpowiedzą przed Sądem

› bieżące ponad rok temu    17.06.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Policja 2Policja 2

Dwaj Elblążanie wrócili do kraju z zagranicy a dokładnie z Holandii i z Wielkiej Brytanii. Powodem powrotu była odpowiedzialność karna i wcześniejsze czyny, za które muszą zostać „rozliczeni” przed sądem. Do ich powrotu przyczynił się Europejski Nakaz Aresztowania, który został wydany i dzięki temu możliwe było zatrzymanie obu mężczyzn przebywających zagranicą.

Z dwóch różnych stron, na różnych lotniskach, ale do wspólnego miasta wracają 28-letni Krzysztof G. oraz 35-letni Kazimierz S. Obaj notowani i karani a także do niedawna poszukiwani Europejskim Nakazem Aresztowania. Teraz zatrzymani do odbycia kary. 28-latek odpowie m.in. za posiadanie znacznej ilości narkotyków, 35-latek za przestępstwa popełnione na terenie Elbląga. Wśród nich znalazły się włamania i kradzieże i to dość nietypowe. Łupem 35-latka padały bowiem pieniądze znajdujące się w automatach z napojami. Mężczyzna włamywał się do nich i je okradał. Aby uniknąć odpowiedzialności wyjechał do Wielkiej Brytanii. Tam jednak został zatrzymany i odesłany konwojem do Polski.

Obaj mężczyźni będą teraz odbywać zasądzone wobec nich wyroki pozbawienia wolności. Z uwagi na to, że popełnionych przez nich przestępstw było kilka to i wyroków nazbierało się na ponad rok w przypadku 35 latka oraz areszt tymczasowy w przypadku 28-latka, który dopiero będzie „rozliczony” przez sąd za popełnione przestępstwa.

mł. asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.