› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

komentowane

oceniane

Poszukiwacze sprawdzą, czy nie ma amunicji i niewybuchów w pobliżu fromborskiego domu dziecka

› bieżące ponad rok temu    27.07.2017
Witold Chrzanowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Poszukiwacze sprawdzą, czy nie ma amunicji i niewybuchów w pobliżu fromborskiego domu dziecka fot. facebook

Czy w okolicach „Słonecznego Wzgórza” - fromborskiego domu dziecka – mogą znajdować się niewybuchy i amunicja z czasów II wojny światowej? Sprawdzą to niedługo eksploratorzy ze Stowarzyszenia Historyczno-Poszukiwawczego „Batory” z Braniewa.

W bezpośrednim sąsiedztwie „Słonecznego Wzgórza” znajdował się, w 1945 roku, punkt oporu żołnierzy niemieckich, którzy byli okopani na terenie placu, który przeznaczono po wojnie na sad.

Prace przeprowadzone przez eksploratorów – bezinwazyjnym detektorem – pozwolą określić, czy na tym terenie znajdują się groźne pozostałości z czasów wojny. Poszukiwacze spodziewają się znalezienia amunicji i sprzętu wojskowego, nie można jednak wykluczyć, że mogą znajdować się tu niewybuchy. W takim przypadku niezwłocznie zostanie zawiadomiona policja i saperzy

To właśnie kwestie bezpieczeństwa i troska władz powiatu braniewskiego, którym podlega fromborski dom dziecka, zadecydowały, że starostwo wydało zgodę na przeprowadzenie poszukiwań.

Dzięki tym pracom, przeprowadzonym przez braniewskich poszukiwaczy, będziemy mieli gwarancję, że ten teren jest bezpieczny. W ten sposób unikniemy sytuacji, że podczas ewentualnych przyszłych prac w sadzie spotka nas jakaś być może groźna niespodzianka - powiedział Radiu Olsztyn starosta Leszek Dziąg.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.