› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Ponad 5,8 mln złotych na budownictwo komunalne w Elblągu

› bieżące miesiąc temu    26.11.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ponad 5,8 mln złotych na budownictwo komunalne w Elblągu fot. UM Elbląg

Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego otrzymało grant w wysokości 5 851 000 zł z Funduszu Dopłat w ramach realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego rządowego programu budownictwa komunalnego. Środki te przeznaczone są na realizację I etapu budowy wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. Wiejskiej.

- To bardzo dobra informacja. Przypomnę, że wcześniej pozyskaliśmy również na ten cel środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa w wysokości 1 668 000 zł. ETBS jest na etapie poszukiwania wykonawcy budowy pierwszego budynku. Pierwsze postępowanie przetargowe zostało unieważnione z uwagi na zbyt wysokie ceny ofert. Mam nadzieję jednak, że wkrótce uda się wyłonić wykonawcę i przystąpić do realizacji inwestycji – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.

W pierwszym etapie wybudowanych zostanie 60 mieszkań. Docelowo na działce przy ul. Wiejskiej powstaną dwa bliźniacze budynki wielorodzinne – ogółem 120 mieszkań (2 i 3 pokojowe od 41,78m² do 62,68 m²).

W każdym z budynków dwa mieszkania na parterze będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Koncepcja zakłada również zagospodarowanie terenu, w tym realizację miejsc postojowych, plac zabaw.

Na realizację II etapu inwestycji (drugiego budynku) samorząd także wystąpił z wnioskiem o udzielenie wsparcia z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa w wys. 1 980 000. zł.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.