› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Ponad 3,4 mln euro dla Elbląga na przebudowę ul. Portowej

› bieżące 15 dni temu    9.07.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ponad 3,4 mln euro dla Elbląga na przebudowę ul. Portowej fot. UM Elblag

Prezydent Elbląga Michał Missan, skarbniczka miasta Halina Banach i członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego Robert Turlej podpisali porozumienie terytorialne, dzięki któremu nastąpi przebudowa ul. Portowej.

To pierwszy etap planowanego do realizacji projektu pn. „Rozwój portu morskiego w Elblągu”, który będzie realizowany w ramach priorytetu 4 Mobilność regionalna Działania 4.1 Infrastruktura dla mobilności regionalnej i bezpieczeństwa (schemat B) programu regionalnego na lata 2021-2027 „Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur”.

Na realizację przedsięwzięcia w ramach FEWiM zabezpieczono 3 435 293 euro ze środków unijnych i budżetu państwa. Przewidywany zakres działań obejmuje przebudowę drogi powiatowej nr 2081N ulicy Portowej, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania rejonu Elbląg-Zdrój.

Projekt obejmuje przebudowę odcinka ul. Portowej od skrzyżowania z ul. Trasa Unii Europejskiej wraz z tym skrzyżowaniem do terenów portu morskiego w Elblągu w zakresie jezdni, chodników, zjazdów, oświetlenia ulicznego, odwodnienia ulic i usunięcia kolizji infrastruktury technicznej.

W czerwcu po raz trzeci ogłoszono postępowanie przetargowe na wykonanie dokumentacji projektowej dla przedmiotowego zadania. Obecnie trwa badanie i ocena złożonych ofert.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.