› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Ponad 20 proc. dorosłych elblążan jest już zaszczepionych

› bieżące 5 miesięcy temu    9.04.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Ponad 20 proc. dorosłych elblążan jest już zaszczepionych fot. UM Elbląg

Hala Sportowo-Widowiskowa przy al. Grunwaldzkiej 135 zostanie już wkrótce tymczasowo przekształcona w Punkt Szczepień Masowych. Przygotowuje się do tego elbląski samorząd wspólnie ze Szpitalem Miejskim, który zapewni obsługę medyczną dla funkcjonowania tego Punktu.

W Elblągu do dziś wykonano 25 tysięcy szczepień, z czego drugą dawką zaszczepiono już 7.300 osób. To ponad 20% dorosłej populacji miasta. Ten proces mocno przyspieszy wraz z otwarciem Punktu Szczepień Masowych. Miasto zapewni też transport dla osób, które nie mogą dotrzeć do punktu szczepień.

- Otrzymaliśmy 71 zgłoszeń na taki transport i zrealizowaliśmy już 64 takie wyjazdy - przytaczał najważniejsze statystyki Michał Missan, wiceprezydent Elbląga. - W procesie masowego szczepienia ograniczyć nas może dostępność szczepionek, jak i chętni mieszkańcy. Dlatego zachęcam wszystkich mieszkańców do szczepień, im wcześniej to zrobimy, tym szybciej wrócimy do normalności.

Przygotowanie Punktu Szczepień Masowych samorząd wziął na siebie. To wkład miasta i pomoc w procesie szczepień mieszkańców.

- Na miejsce wybraliśmy naszą Halę przy al. Grunwaldzkiej. Jest tam zarówno duża przestrzeń w środku obiektu, jak i duży parking przed budynkiem. Chcemy przygotować 6 stanowisk szczepień i zapewnić możliwość szczepienia tam nawet 3.500 osób tygodniowo. To nasze nadrzędne wyzwanie, zorganizowanie tego punktu, by była w nim jak największa przepustowość przy zachowaniu odpowiednich warunków sanitarnych. Przewidujemy, że nasz punkt będzie funkcjonował od godz. 8 do 18, by dostosować jego czas pracy do możliwości mieszkańców – informuje prezydent Wróblewski.

Miasto szuka też chętnych osób z kwalifikacjami, które mogą podjąć się pracy w punkcie szczepień.

- Chętni mogą zgłaszać się do nas, oczywiście usługa ta jest odpłatna. My 19 kwietnia będziemy już gotowi, chcemy zaszczepić jak najwięcej elblążan i zachęcamy do tego – podkreślił prezydent.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ nwo
5 miesięcy temu 2
czyli Elbląg to jedno wielkie moherowe towarzystwo.... fantastycznie emeryci i renciści przyszłością narodu... siła napędowa... najbardziej narażeni ze względu na szwędactwo po sklepach od rana do wieczora bo się w domu nudzu....
~ ZuzannaNovak
5 miesięcy temu ocena: 0%  1
Cała moja rodzina została zaszczepiona i nie stwierdzono żadnych skutków ubocznych.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.