› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Pomóżmy strażakom, by mogli ratować ludzkie życie

› bieżące 29 dni temu    9.07.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 3 / 100%
A A A
Pomóżmy strażakom, by mogli ratować ludzkie życie

Ochotnicza Straż Pożarna w Krzewsku potrzebuje 60 tys. zł dofinansowania, by kupić nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy za około 820 tys. zł. Pomóżmy! Wystarczy kliknąć na zrzutka.pl.  

Strażacy ochotnicy z Krzewska apelują o pomoc w zakupie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego za około 820 tys. zł. Potrzeba tylko siedem procent wartości, czyli  60 tys. zł. 

Oto informacje przekazane przez OSP Krzewsk: 

Nasza gmina cechuje się typowo rolniczym charakterem, bez dużych zakładów przemysłowych, co znacznie ogranicza budżet na inwestycje, czego konsekwencją jest brak możliwości samodzielnego zakupu tak potrzebnego naszej społeczności pojazdu. Mimo to – zdając sobie sprawę z naszej ciężkiej sytuacji taborowej – władze Gminy Markusy wraz Powiatem Elbląskim zabezpieczyły niezbędny do tego przedsięwzięcia wkład własny, co po wielu latach braku perspektyw na normalizację stanu naszego parku maszynowego stanowiło dla nas prawdziwe światełko w tunelu. My także dołożyliśmy do tego swoją „cegiełkę”, na miarę naszych skromnych możliwości finansowych.

Nasze podstawowe pojazdy GBA Jelcz 005 na podwoziu Star 244 z 1983 roku oraz GCBA Jelcz z 1979 roku - ze względu na swój wiek (a co za tym idzie dużą liczbę akcji, w których brały udział) wpływający na zużycie pojazdów – są coraz bardziej awaryjne. Ponadto nie spełniają norm ekologicznych, zaś ich budowa nie pozwala na efektywne oraz bezpieczne prowadzenie działań. Na dzień dzisiejszy star, stanowiący tzw. "pierwszy wyjazd" wymaga remontu kapitalnego, którego cena kilkukrotnie przekracza wartość przedmiotowego pojazdu.

Teren naszych to w głównej mierze obszary depresyjne (można powiedzieć, że jesteśmy jednostką OSP KSRG działającą w najniższym punkcie poniżej poziomu morza w Polsce) oraz obszar rezerwatu przyrody Jezioro Drużno - przez to duży odsetek naszych działań związany jest z ratowaniem życia i mienia podczas akcji przeciwpowodziowych.

W tym roku – po wielu latach starań – pojawiła się realna szansa na zakup pojazdu adekwatnego do obecnych czasów i realiów służby z nimi związanych. Dzięki przychylności wielu osób – z władzami Gminy Markusy, Starostwa Powiatowego w Elblągu oraz Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu na czele – znaleźliśmy się na liście jednostek przewidzianych do dofinansowania zakupu fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Po rozpoznaniu rynku ustaliliśmy, iż nowy pojazd dostosowany do służby na specyficznych żuławskich terenach kosztuje około 820 000 zł. W tej chwili, po uwzględnieniu deklarowanych środków – nasz szacunkowy budżet wynosi 760 000 zł, czyli tyle ile wystarczyło w latach poprzednich przed podwyżkami cen pojazdów pożarniczych.

Mając na uwadze budżet naszego Powiatu oraz rodzimej gminy Markusy samodzielnie – poświęcając swój prywatny czas - staramy się poprawiać stan naszego wyposażenia - chętnie sięgamy po zewnętrzne granty. Niestety samodzielne uzbieranie brakującej kwoty około 60 000 zł, niezbędnej na zakup auta przerasta nasza możliwości.

W związku z powyższym jesteśmy zmuszeni szukać pomocy u naszych przyjaciół i sponsorów, każda złotówka jest dosłownie na wagę złota.

Kwota ta stanowi jedynie niewiele, ponad 7% wartości całej inwestycji, w związku z czym wierzymy, że wspólnymi siłami uda się osiągnąć zamierzony cel i już niebawem nasz region zyska kolejny bezpieczny i nowoczesny samochód służący mieszkańcom.
 

- czytamy na zrzutka.pl

Jeśli chcesz pomóc kliknij tutaj.  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Xd
miesiąc temu 2
A gdzie Brzezin marszałek kłamca obiecał i co znowu wyrolował następną OSP on tylko dla Olsztyna daje
~ xd
2 miesiące temu ocena: 75%  1
na wszystko są zrzutki niedługo na wypłaty bedzie trzeba tez sie zrzucać gdzie panstwo wntym wszystkim
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.