› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Pomóż Kamilowi! Twój niewielki gest może naprawdę wiele

› bieżące 4 miesiące temu    6.12.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 4 ocen 3 / 100%
A A A
Kamil GrzankaKamil Grzanka fot. Marcin Mongiałło

Elblążanin Kamil Grzanka, jak każdy z nas, ma marzenie. Czy pomożemy mu je spełnić? Liczy się każdy drobny gest. Kamil zbiera pieniądze na zakup lepszego wózka, który umożliwi mu lepsze funkcjonowanie. Pomożesz?

Kamila spotkaliśmy podczas gali Miedzynarodowego Dnia Wolontariusza, która odbyła się 5 grudnia w Ratuszu Staromiejskim. Elblążanin od pierwszej klasy liceum jest wolontariuszem. Przede wszystkim pomaga w zbiórkach żywności dla potrzebujących. Można dodać, że dzisiaj to on potrzebuje Waszej pomocy. 

Kamil od urodzenia cierpi na rozszczep kręgosłupa i porusza się na wózku inwalidzkim. Jest aktywny społecznie. Od niedawna pracuje w IKS Atak, gdzie zajmuje się pracami administracyjnymi. Mieszka na drugim piętrze. Wychodzenie z domu wymaga od niego dużego poświęcenia.  

Inni mi mówią, że ciężko w to uwierzyć, ale powiem krótko: wciągam siebie i wózek. Nie jest łatwo, ale póki trzeba sobie radzić. Nie zawsze ktoś może mi pomóc. Ta sytuacja trwa już pięć lat

– powiedział w rozmowie z nami. 

Nowy handbike mógłby zmienić życie Kamila na lepsze. 

Dzięki temu sprzetowi będę mógł spełniać swoje marzenia

– poinformował nas Kamil.

W Integracyjnym Klubie Sportowym Atak nie tylko pracuje (jest stażystą), ale i trenuje tenis stołowy, pchnięcie kulą. Okazjonalnie gra również w bocce. Ma to na celu zwiększenie sprawności i samodzielności oraz walkę z własnymi słabościami.  

Kiedyś spędzałem całe dnie w domu, ale poznałem człowieka z "Ataku" – byłego trenera hokeja na sledżach, który powiedział, że są możliwości treningu. Zapisałem się na pchnięcie kulą. Sport dużo mi daje

– dodał.

W pomoc Kamilowi zaangażowało się Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu. Dzięki zbiórce przeprowadzonej podczas Elbląskiego Biegu Niepodległości udało się zebrać około 1500 zł. To oczywiście niewielka część pieniędzy, które są konieczne aby kupić rower z napędem ręcznym przeznaczony dla osób niepełnosprawnych ze schorzeniem narządu ruchu. Uzyskaliśmy informację, że taki sprzęt kosztuje około 20 tys. zł, choć oczywiście można znaleźć i tańsze i droższe modele. Najtańsza wersja kosztuje ok. 15 tys. zł.

Chcemy pomóc zebrać Kamilowi środki finansowe potrzebne do zakupu roweru handbike, który umożliwi mu szybsze poruszanie się po mieście i wpłynie na rehabilitację. Zwiększy jego możliwości, zarówno społeczne, jak i sportowe. Pomożecie?

Konto, na które możecie wpłacać pieniądze

Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu

92102017520000010200555425

Z dopiskiem: Dla Kamila Grzanki.

Kamil Grzanka, fot. Marcin Mongiałło

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Nikola
4 miesiące temu ocena: 100%  4
Oby się udało.
~ Kamil
4 miesiące temu ocena: 100%  3
Uda sie wierze
~ agata
4 miesiące temu ocena: 100%  2
zrobmy Kamilowi prezent swiateczny ,przelewajmy ile kto moze ,ja juz przelałam.
~ Kamil
4 miesiące temu ocena: 100%  1
Dziękuje za dobre serce :)
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.