› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Polskie miasta już korzystają z odkurzaczy na psie odchody. Czy Elbląg również ich potrzebuje?

› inwestycje miejskie ponad rok temu    14.08.2013
Nel Cybulska
komentarzy 7 ocen 12 / 100%
A A A
Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjne fot. http://www.spoldzielniasmop.pl/

Problem zanieczyszczonych trawników powraca jak bumerang. Nic dziwnego – chcemy korzystać z czystych przestrzeni miejskich. Przykre zapachy również nie są atrakcją w drodze do pracy czy podczas rodzinnego spaceru.

Niektóre z polskich miast znalazły proste rozwiązanie, które przynosi dodatkową korzyść. Między innymi w Łodzi zakupiono specjalne odkurzacze, za pomocą których firmy sprzątające w higieniczny i bezwonny sposób pozbywają się „śmierdzącego” kłopotu.

Jak informował na swoich łamach portal lodz.naszemiasto.pl, jeden odkurzacz to koszt ok. 11 tysięcy złotych.

- Dopiero gdy zrobiło się cieplej, zaczęliśmy korzystać z tego urządzenia i już wiemy, że kupimy kolejne. Pracujemy na zlecenie miasta – mówił łódzkiemu portalowi Piotr Wasik, przedstawiciel jednej z miejscowych firm sprzątających.

Mimo że odchodów jest wiele, a ich sprzątnięcie nadal zajmuje dużo czasu, użytkownicy chwalą sobie urządzenie, określając je mianem pomocnego. Urządzenie wyposażone w silnik spalinowy posiada specjalny filtr, dzięki któremu z wnętrza odkurzacza nie wydostają się brzydkie zapachy.

Te nowoczesne urządzenia to nie tylko sposób na higienę i estetykę. To także kolejne miejsca pracy dla osób, które mogłyby je obsługiwać. Jesteśmy ciekawi opinii naszych czytelników: Czy pomysł sprawdziłby się w Elblągu?

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ EBramis
ponad rok temu ocena: 0%  7
puki będzie przyzwolenie społeczne na nie sprzątanie po psach to tego problemu żadne odkurzacze nie załatwią
~ anusia
ponad rok temu ocena: 43%  6
Zdecydowanie jestem za mandatami dla właścicieli nie sprzątających po swoich psach, zawsze to pieniądze do budżetu miasta, odkurzacze zbędny wydatek. Odpowiednie kary zmobilizują nieodpowiedzialne damulki i wycyckanych panów do sprzątania i uświadomią im że mieć zwierzaka to ogromna odpowiedzialność, duża kupa czy mała trzeba sprzątać i kropka. Pozdrawiam, właścicielka czworonoga:)
~ ichigo
ponad rok temu ocena: 25%  5
A po co wydawać kupę kasy na jakieś urządzenia do zbierania psich kup ? nie lepiej sprzedawać za 50 gr małe torebki, gdzie właściciele psa wrzucali by jego odchody. No tak, zaraz zaczną gadać, że kto to będzie robił, komu będzie się chciało i gdzie wyrzucać te torebki. Otóż jest gdzie ale ludzie zrobili z tych pojemników kosze na śmiecie. Gdybym miał psa to bym dał innym przykład jak to się robi. Ale przede wszystkim trzeba miasto zaopatrzyć w takie pojemniki.
~ Martyna
ponad rok temu ocena: 56%  4
To bardzo dobry pomysł. Niech wróci to , żeby każdy właściciel psa płacił za niego podatek i będzie na wypłaty dla firm sprzątających :)
~ labuda
ponad rok temu ocena: 38%  3
Jak za posiadanego kazdego psa .Własciciel bedzie czy to w miescie czy to na wsi płacił 1000 zł(tysiac) złotych rocznie podatku to bedzie porzadek i psy znikna w 90% ze schronisk i ulic.Konsekwetnie za iepłacenie podatku kary pieciokrotnie wieksze to na bank bedzie porządek.
~ Elg.
ponad rok temu ocena: 43%  2
Walić po pięć stów za nie posprzątanie po swoim zwierzaku i wtedy problem kup zniknie raz na zawsze a taki właściciel jak raz zapłaci to następnym razem gołymi rękami pozbiera odchody po swoim pupilku.
~ cc
ponad rok temu ocena: 60%  1
Są jeszcze psy bezpańskie.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.