› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Policyjne działania w związku z podłożeniem ładunku wybuchowego w banku

› policja ponad rok temu    10.11.2015
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Policyjne działania w związku z podłożeniem ładunku wybuchowego w banku

Scenariusz policyjnych ćwiczeń dowódczo - sztabowych przeprowadzonych w nowodworskim budynku Żuławskiego Banku Spółdzielczego zakładał pojawienie się ładunku wybuchowego w jednym z pomieszczeń. Zaraz po potwierdzeniu niepokojącego sygnału, sprawnie ewakuowano pracowników i klientów placówki. Ulica Sikorskiego na wysokości banku została zablokowana. Na miejscu pojawiła się policja i inne służby, które współpracują ze sobą w przypadku podobnych zdarzeń.

W piątek po godzinie 13.00 dyżurny nowodworskiej jednostki policji otrzymał informację o tym, że pracownik ochrony bankowej zaobserwował na monitoringu w jednym z pomieszczeń podejrzany przedmiot przypominający urządzenie z ładunkiem wybuchowym. Chwilę później patrol skierowany na miejsce potwierdził tą informację. Prezes banku zarządziła ewakuację osób z budynku.

Działania skierowanych w rejon dodatkowych sił policjantów polegały między innymi na odizolowaniu ewakuowanych osób i niedopuszczaniu zbyt blisko gapiów, a także na zapewnieniu bezkolizyjnego dojazdu pojazdów służb Państwowej Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu pojawili się policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego, którzy dokładnie sprawdzili wszystkie pomieszczenia budynku, potwierdzając, że w jednym z nich znajduje się przedmiot mogący zawierać materiał wybuchowy. Informację przekazano do Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Gdańsku, którego zadaniem jest zabezpieczenie i neutralizacja ładunku wybuchowego.

Ćwiczenia trwały około dwóch godzin i miały bardzo realny charakter. Choć cała sytuacja była jedynie symulacją poważnego zagrożenia, przedstawiciele każdej z zaangażowanych w nie służb podejmowali czynności tak jakby mieli do czynienie z rzeczywistym podłożeniem ładunku wybuchowego i współpracowali ze sobą na wielu płaszczyznach. Wszystko po to, żeby przygotować jak najlepiej siebie i mieszkańców do szybkiego, skutecznego działania w obliczu realnych zagrożeń.

mł. asp Paulina Grzesiowska

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 1
    ZADOWOLONY
  • 1
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 1
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.