› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Policyjna akcja Znicz 2012. Na drogach będzie więcej patroli

› policja ponad rok temu    31.10.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Policyjna akcja Znicz 2012. Na drogach będzie więcej patroli fot. KMP Elbląg

W związku ze zbliżającym się Świętem Wszystkich Świętych a także przypadającym w tym czasie wydłużonym weekendem, rusza policyjna akacja Znicz 2012r. Akcja ta obejmuje plan wzmożonych działań prewencyjno-kontrolnych w dniach 31 października do 4 listopada.

- Głównym celem działań jest zachowanie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, w tym także eliminowanie nieprawidłowych zachowań uczestników ruchu drogowego – informuje mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Wiadomo, że w okresie tym będzie wzmożony ruch kołowy i pieszy, szczególnie w okolicach cmentarzy dlatego też naszym priorytetem będzie upłynnianie ruchu. W tym miejscu chciałabym przypomnieć, że jak co roku będzie zmieniona organizacja ruchu na drogach dojazdowych do cmentarzy. Nie jeździmy zatem na pamięć, stosujmy się do oznakowania pionowego a przede wszystkim do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem.

Aby uniknąć korków elbląscy policjanci radzą, by zostawić swoje auta w garażach, oczywiście w miarę możliwości i skorzystać z komunikacji miejskiej, autobusy w tych dniach będą kursować częściej i zatrzymywać się będą w pobliżu cmentarzy.

Celem działań Znicz jest także zapobieganie popełnianiu przestępstw, w szczególności przeciwko mieniu. Niestety co roku dochodzi do wielu kradzieży zniczy, kwiatów i innych ozdób z nagrobków. Dlatego oprócz umundurowanych, widocznych policjantów służbę pełnić będą także policjanci po cywilnemu.

W Elblągu w tych dniach wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w okolicach dwóch elbląskich cmentarzy. Więcej na ten temat znaleźć można klikając tutaj.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.