› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Policjanci z Elbląga wtargnęli na...pokaz

› bieżące 19 dni temu    9.01.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Policjanci z Elbląga wtargnęli na...pokaz fot. KMP Elbląg

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z Miejskim Rzecznikiem Konsumentów w Elblągu podjęli działania podczas pokazu odbywającego się w jednej z sal bankietowych na terenie Elbląga. Zapraszane telefonicznie osoby dowiadywały się, że gdy przyjdą na prezentację dostaną za darmo… telewizor.

Pracownicy firmy prowadzącej pokaz już na wstępie dokonywali selekcji osób wręczając im kupony rabatowe. Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wkroczyli w momencie, gdy pracownicy firmy organizującej pokaz usiłowali doprowadzić do niekorzystnego rozporządzania mieniem jedną z uczestniczek pokazu, dając jej do podpisania umowę na kwotę 5900 złotych.

Przedmiotem umowy był odkurzacz i robot kuchenny. Oszustwo miało polegać na wprowadzeniu w błąd co do faktycznej wartości i jakości sprzedawanych towarów oraz tego, że była to umowa ratalna. Kolejne dwa zaplanowane pokazy nie odbyły się. Policjanci wylegitymowali organizatorów pokazu a także przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 286 Kodeksu Karnego, czyli oszustwa.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.