› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Policjanci z Elbląga szkolą żołnierzy

› bieżące 21 dni temu    3.07.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Policjanci z Elbląga szkolą żołnierzy fot. KMP Elbląg

Funkcjonariusze wydziału prewencji oraz instruktorzy z komórki kadr i szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Elblągu rozpoczęli kolejny cykl szkoleń żołnierzy Wojska Polskiego, którzy pełnią służbę na polsko-białoruskiej granicy. Celem ćwiczeń jest zapoznanie żołnierzy z taktyką działań w zakresie indywidualnym oraz w pododdziałach zwartych w obliczu konfliktu hybrydowego na granicy państwa.

Policjanci, którzy od wielu miesięcy wspierają działania ochronne na wschodniej granicy kraju, zaangażowani są również w szkolenie żołnierzy, którzy mają zadanie odparcia agresji migracyjnej podczas działań w pododdziałach zwartych.

Celem tych ćwiczeń jest odpowiednie zapoznanie żołnierzy z taktyką działań w zakresie indywidualnym oraz w pododdziałach zwartych w obliczu konfliktu hybrydowego na wschodniej granicy państwa. Podczas szkoleń żołnierze mogą poznać specyfikację techniczną, aspekty prawne oraz technikę używania oraz wykorzystywania środków przymusu bezpośredniego.

Funkcjonariusze Policji przekazują żołnierzom wiedzę na temat technik i taktyk interwencji wobec osób nielegalnie przekraczających granicę oraz wykorzystania strzelb gładkolufowych, amunicji niepenetracyjnej, wykorzystywanych przez policjantów.

Policjanci dzielą się wieloletnim doświadczeniem zdobytym chociażby podczas ochraniania imprez masowych. Taka praktyka pozwala na przekazanie niezastąpionej wiedzy i przećwiczenie z żołnierzami metod ochrony przed atakami z użyciem kamieni i noży, operowania w szyku bojowym, oraz użycia tarcz i miotaczy gazu.

Szkolenia będą kontynuowane w kolejnych tygodniach i będą stanowić pomocniczą bazę wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych dla wojskowych odbywających służbę w pasie granicznym.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.