› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Policjanci z Elbląga spełnili marzenie chorych chłopców

› bieżące miesiąc temu    6.07.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Policjanci z Elbląga spełnili marzenie chorych chłopców fot. KMP Elbląg

12-letni Alan i jego 11-letni brat Olaf odwiedzili elbląską komendę. Był to jeden z punktów wakacyjnej trasy rodziny z Wrocławia. Chłopcy chorują na nieuleczalną chorobę serc i są po ich przeszczepie. Ich marzeniem było zobaczyć z bliska pracę policjantów. Elbląscy mundurowi spełnili ich marzenia.

Bracia chorują na to samo - kardiomiopatię rozstrzeniową, nieuleczalną chorobę serc, którą lekarze zdiagnozowali już w 2019 roku. Po tym czasie chłopcy przeszli szereg zabiegów, operacji i wreszcie przeszczepy. Obecnie są w trakcie rehabilitacji po udarach, które spotkały ich w związku z nieuleczalną chorobą. Ich stan był na tyle dobry, że po wielomiesięcznym pobycie w specjalistycznych placówkach rodzina z Wrocławia mogła wreszcie pojechać na wakacje.

Jednym z punktów na ich trasie był Elbląg. To właśnie w tutejszej komendzie spotkali się z policjantami żeby zobaczyć ich codzienną służbę. Komendant Miejski Policji w Elblągu insp. Robert Muraszko przyjął małych gości i wręczył im pamiątkowe certyfikaty Przyjaciel Policji Elbląskiej oraz suweniry.

Chłopcy mogli posiedzieć w fotelu szefa elbląskich stróżów prawa, zwiedzili centrum dowodzenia oficera dyżurnego, pomieszczenia przejściowe dla osób zatrzymanych oraz pracownię techników kryminalistyki, gdzie złożyli pamiątkowe odciski linii papilarnych. Rodzice chłopców Ewa i Tomasz przekazali policjantom pamiątkowe koszulki związane z ważną dla wszystkich akcją przeszczepów organów.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.