› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Policjanci z Elbląga podsumowali weekend

› bieżące 3 miesiące temu    5.06.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Policjanci z Elbląga podsumowali weekend fot. Nadesłane

Podczas minionego weekendu policjanci prewencji interweniowali 130 razy. Na ulicach wylegitymowali 306 osób. Do wytrzeźwienia trafiło 3 mężczyzn. Nałożono 40 mandatów, 60 razy pouczano i skierowano do sądu 4 wnioski o ukaranie.

Funkcjonariusze z ruchu drogowego wylegitymowali 174 osoby i skontrolowali 151 pojazdów. Zatrzymali 90 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość (w tym 3x50+). Wystawili 70 mandatów i zastosowali 40 pouczeń. Skierowali do sądu 6 wniosków o ukaranie. Zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista to 26-latek, który kierował BMW. Został zatrzymany z piątku na sobotę (2/3 czerwca 2023 r.). Uderzył w płot przedszkola przy ulicy Karowej w Elblągu. Badanie wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Grożą mu 2 lata więzienia.

Ponadto policjanci odnotowali 9 kolizji i 2 wypadki, w których obrażenia doznały 2 osoby. Do pierwszego z nich doszło w sobotę nad ranem w miejscowości Marzewo na trasie S7. Tam kierowca forda stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, a auto dachowało. Obrażenia odniosła pasażerka. Kobieta ze złamaniem podudzia trafiła do szpitala. Kolejne zdarzenie miało miejsce w miejscowości Jesionno (gmina Gronowo Elbląskie). Doszło do niego również 3 czerwca 2023 r. Tam kierujący osobową skodą potrącił kobietę. Poszkodowana doznała złamania nogi z przemieszczeniem kości. Trafiła do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.