› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Policjanci przyglądali się pieszym i kierowcom w Elblągu

› bieżące miesiąc temu    7.07.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Policjanci przyglądali się pieszym i kierowcom w Elblągu fot. KMP Elbląg

Policjanci z ruchu drogowego podsumowali działania „Niechroniony uczestnik ruchu drogowego”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. Zatrzymali trzech kierowców za przekroczenie prędkości o „50+” oraz ujawnili 10 wykroczeń popełnionych przez pieszych.

Działania były prowadzone w miniony wtorek (05.07.2022 r.) na terenie Elbląga oraz powiatu elbląskiego. Stróże prawa ujawnili 10 wykroczeń, których dopuścili się piesi. Najczęstsze przewinienia pieszych to przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Odnotowano również przypadki nieprawidłowego przejeżdżania przez kierujących przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa pieszym na pasach. Podczas trwania działań policjanci nałożyli łącznie 49 mandatów karnych, pouczyli 32 osoby i skierowali do sądu 5 wniosków o ukaranie. W działaniach NURD policjanci przeprowadzili 160 badań trzeźwości kierujących.

Nie było przypadków jazdy na „podwójnym gazie”. Były za to trzy przypadki przekroczenia prędkości o tzw. 50+. W sumie policjanci odnotowali 40 sytuacji, w których kierujący przekroczyli dopuszczalną prędkość. 4 kierujących straciło dowody rejestracyjne za fatalny stan techniczny samochodów.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.