› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Policjanci przestrzegają: to zabójcze połączenie jak tykająca bomba

› policja 10 miesięcy temu    13.02.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Policjanci przestrzegają: to zabójcze połączenie jak tykająca bomba

Nadmierna prędkość samochodu i alkohol krążący w organizmie kierowcy to zabójcze połączenie. Taki kierowca w momencie, gdy pojawia się na drodze staje się tykającą bombą, która rodzi poważne zagrożenie w każdym miejscu, w którym się pojawia. Na szczęście często dzięki pracy policjantów i odpowiedzialnej reakcji świadków ta bomba zostaje rozbrojona na czas. Jednak niestety czasami wybucha i powoduje nieodwracalne zniszczenia. Przestrzegają policjanci

Gdy w weekend jedni odpoczywają, świętują lub wykorzystują wolny czas na nadrobienie zaległości, policjanci w tym czasie intensywnie pracują nad zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku na drogach. Niestety wciąż, mimo licznych apeli i prowadzonych akcji prewencyjnych, funkcjonariusze wiele uwagi muszą poświęcać nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy za nic mają przepisy oraz bezpieczeństwo innych i za kierownice swoich aut wsiadają pod wpływem alkoholu.

Miniony weekend był ostatnim weekendem tegorocznego karnawału, co wiązało się m.in. z organizowanymi w różnych miejscach imprezami i wyjazdami na nie ich uczestników. Nie obyło się w tym czasie także bez zdarzeń drogowych, przy których pracowali policjanci. Niestety część z nich była spowodowana przez nieodpowiedzialnych kierowców, którzy za kierownice swoich aut wsiedli pod wpływem alkoholu.

W ciągu minionych dwóch dni (10-11.02.2018) policjanci na Warmii i Mazurach pracowali na miejscu 62 kolizji oraz 3 wypadków, w których ranne zostały 3 osoby. W tym czasie policjanci zatrzymali także 15 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci z elbląskiego ruchu drogowego w miniony weekend zatrzymali prawa jazdy dwóm kierującym. Powodem tego była jazda po alkoholu. W jednym z przypadków 19-letnia kobieta kierowała mercedesem mając 0,6 promila alkoholu w organizmie. W wyniku policyjnej kontroli nieodpowiedzialna kierująca straciła prawo jazdy, które miała dopiero od kilku miesięcy. Wkrótce odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Kolejny kierowca po alkoholu został zatrzymany w Pasłęku przy ul. Westerplatte. 32-latek jechał Volkswagenem Golfem. Podczas kontroli miał 1,2 promila alkoholu w organizmie.


Za duża prędkość, a w efekcie dachowanie: kilka minut przed godz. 6:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony przez Wojewódzkie Centrum Powiadomień Ratunkowych, że na trasie Stara Różanka – Kętrzyn, na wysokości pierwszego wjazdu do miejscowości Wopławki, doszło do zdarzenia drogowego. Z przekazanych informacji wynikało, że w zderzeniu uczestniczył jeden pojazd oraz jedna osoba jest poszkodowana. Na wskazaną trasę natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że 21-letni mężczyzna, kierując audi na łuku drogi najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu, a następnie po uderzeniu w przepust pojazd dachował i zatrzymał się na lewym pasie jezdni. Na szczęście kierujący nie doznał poważnych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 21-latek był trzeźwy. Z uwagi na powstałe uszkodzenia pojazdu funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.Za duża prędkość, a w efekcie dachowanie. 

Przypominamy!

Niezależnie od pory roku, każdy pieszy po zmierzchu poza obszarem zabudowanym musi posiadać element odblaskowy widoczny dla kierujących. Osoby piesze należą do tzw. grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Są oni szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w kontakcie z samochodem. W wyniku zaistniałych zdarzeń drogowych z udziałem pojazdów mechanicznych, ich szanse na przeżycie znacznie maleją.

Przestrzegamy!

Nadmierna prędkość samochodu i alkohol krążący w organizmie kierowcy to zabójcze połączenie. Taki kierowca w momencie, gdy pojawia się na drodze staje się tykającą bombą, która rodzi poważne zagrożenie w każdym miejscu, w którym się pojawia. Na szczęście często dzięki pracy policjantów i odpowiedzialnej reakcji świadków ta bomba zostaje rozbrojona na czas. Jednak niestety czasami wybucha i powoduje nieodwracalne zniszczenia.

Apelujemy!

Rozwaga, odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość na drodze – to cechy, którymi powinien wykazywać się każdy uczestnik ruchu drogowego. Należy mieć świadomość, że bezmyślne zachowanie może rodzić nie tylko odpowiedzialność karną dla kierowcy, ale może stać się także przyczyną dramatów życiowych wielu osób i rodzin.

(tm) Policja Warmińsko-Mazurska  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.