› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Policjanci podsumowali weekend w Elblągu

› bieżące 9 dni temu    13.05.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Policjanci podsumowali weekend w Elblągu fot. KMP Elbląg

Podczas minionego weekendu policjanci prewencji interweniowali 118 razy. Na ulicach wylegitymowali 307 osób. Zatrzymali 5 osób poszukiwanych. Do wytrzeźwienia trafiło 5 mężczyzn. Nałożono 28 mandatów, 83 razy pouczano i skierowano do sądu 3 wnioski o ukaranie.

Podczas minionego weekendu policjanci prewencji interweniowali 118 razy. Na ulicach wylegitymowali 307 osób. Zatrzymali 5 osób poszukiwanych i tyle samo trafiło do wytrzeźwienia na gorącym uczynku zostało zatrzymanych 2 sprawców. Nałożono 28 mandatów, 83 razy pouczano i skierowano do sądu 3 wnioski o ukaranie.

Funkcjonariusze z ruchu drogowego wylegitymowali 205 osób i skontrolowali 192 pojazdy. Zatrzymali 106 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Zatrzymali także 1 kierującego bez uprawnień. Wystawili 100 mandatów i zastosowali 30 pouczeń. Skierowali do sądu 12 wniosków o ukaranie. Przebadali 527 kierowców pod kątem trzeźwości. Zatrzymali 2 po alkoholu.

Niechlubny rekordzista to 50-latek, który kierował fiatem. Został zatrzymany w Pomorskiej Wsi (gm. Milejewo). Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i zakaz sądowy kierowania.

Funkcjonariusze odnotowali 16 kolizji i jeden wypadek. Doszło do niego w miniony piątek przy ul. Legionów w Elblągu. 18-letni kierowca seata potrącił na przejściu dla pieszych 11-letnią dziewczynkę jadącą hulajnogą. Kierowcy zostały zatrzymane prawo jazdy. Był trzeźwy.

JS

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.