› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Policjanci dziękują pracownicy banku w Elblągu

› 25 lecie szpitala miesiąc temu    16.04.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Policjanci dziękują pracownicy banku w Elblągu fot. KMP Elbląg

Mł. insp. Tomasz Piaskowski Komendant Miejski Policji w Elblągu podziękował pracownicy jednego z banków dzięki, której pewna elblążanka nie straciła sporej, bo ponad 26 tysięcznej kwoty pieniędzy. Ponadto nie jest to pierwsza sytuacja, w której pracownik banku orientuje się, że osoba która przyszła wypłacić pieniądze jest zmanipulowana przez oszustów.

W tym przypadku oszust tłumaczył kobiecie przez telefon, że jej pieniądze zgromadzone na koncie są zagrożone. Aby je uchronić musi wpłacić je na tzw. konto techniczne. Transakcja została udaremniona właśnie przez pracownicę banku, która zorientowała się, że na klientce banku dokonywane jest oszustwo. Jej czujność poskutkowała tym, że kobieta nie przelała wspomnianej kwoty na jak to nazwał oszust „techniczne konto”.

Pamiętajmy o tym by nie ulegać takiej narracji: zagrożonych pieniędzy i namowom na wykonanie przelewu przez osobę która podaje się za pracownika banku, pracownika sekcji zabezpieczeń banku czy policjanta. Jeżeli usłyszymy taką propozycję rozłączmy się bo na 100 procent jest to oszustwo.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.