› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Policja w Elblągu zapowiada wzmożone patrole

› bieżące 4 miesiące temu    21.01.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Policja w Elblągu zapowiada wzmożone patrole fot. KMP Elbląg

Od 24 stycznia do 6 lutego uczniowie naszego powiatu rozpoczynają ferie zimowe. W tym okresie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu będą prowadzić wzmożone kontrole na drogach. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócą na przestrzeganie przez kierujących dopuszczalnych limitów prędkości, a także prawidłowe przewożenie pasażerów oraz stan techniczny pojazdów.

Policjanci jak zawsze będą dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu, w tym dzieci i młodzieży korzystających z zimowego wypoczynku. Będą również monitorować płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i lokalnych drogach. Swoje działania skoncentrują zarówno na pilnowaniu porządku i bezpieczeństwa, jak i udzielaniu uczestnikom ruchu wszelkiej pomocy.

Warunki pogodowe zmienne i niebezpieczne

Ostrzegamy kierowców, że zimowe warunki atmosferyczne mogą być bardzo zmienne i apelujemy o dostosowanie prędkości do aktualnej sytuacji na drodze. Już na etapie planowania podróży powinniśmy zadbać między innymi o prawidłowe oświetlenie pojazdu. Kierowca powinien mieć też zapewnione dostateczne pole widzenia. Obowiązkiem każdego kierowcy jest usunięcie śniegu i lodu z szyb, lusterek, świateł, tablic rejestracyjnych oraz dachu pojazdu. Światła muszą być sprawne, a szyby czyste, ponieważ nawet chwilowa utrata możliwości obserwacji ruchu na drodze może doprowadzić do tragedii. Wspólnie zadbajmy o to, aby tegoroczne ferie były bezpieczne! Kontrole autokarów przewożących dzieci

W Elblągu od 24 stycznia będą prowadzone dodatkowe kontrole autokarów zorganizowanych grup wycieczkowych. Policjanci elbląskiej drogówki sprawdzą ich stan techniczny, będą także kontrolować trzeźwość kierowców i sposób przewożenia dzieci.

Kontrole autokarów odbywać się będą na parkingu przy al. Grunwaldzkiej 137 (PWSZ) w dni robocze w godz. 07.00 – 09.00. Mogą być też przeprowadzane w miejscu wskazanym przez zgłaszającego.

Kontrole można również zgłaszać do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu pod numerami telefonów: • 47 734 15 55 (całodobowo) • 47 734 15 99 (w dni robocze w godz. 07.30 – 15.30).

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ nwo
4 miesiące temu 2
Może Policja zaczęła by karać za brak oczyszczonej, odśnieżonej drogi służby które są za to odpowiedzialne ?? Karać za dziury w drogach? A potem i tak wina kierowcy no bo najłatwiej. Zapraszam na skrzyżowanie Broniewskiego - Ogólna czy trojakach, dziura jak diabli. Aha monitoring na tym skrzyżowaniu już naprawiony ?
~ nwo
4 miesiące temu 1
Dzwoniłem zgłaszałem asów kierownicy przy przedszkolu 24 i szkole podstawowej nr 11, to pozastawiają przejazdy, na pasach stają parking 10 metrów dalej, pieszych nie przepuszczają, ostatnio kila razy jakiś dziadek w ciągu 2 min 3 ludzi nie skasował... ale po co jak można ruch utrudnić, lezą środkiem drogi i jeszcze pretensje, ja się pytam gdzie jest wtedy policja ? Ja wiem najlepiej ustawić się na prostej drodze i kosić pod płaszczem bezpieczeństwa, a pod szkołami i żłobkami czeski film....Pod szkoły, przedszkola i tak dbać o bezpieczeństwo a nie koczować na prostej drodze i w galeriach łapać bez maseczkowców
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.