komentowane
oceniane
Policja podsumowuje weekend na drogach miasta i powiatu
› bieżące |
wczoraj 7:50
27.05.2025 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 0 / 0% |
A A A |


Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu podsumowali miniony weekend. Na drogach miasta i powiatu doszło do 20 zdarzeń drogowych, w tym dwóch wypadków. Jeden z nich był szczególnie poważny – jego sprawcą był nietrzeźwy kierowca.
Do zdarzenia doszło w miejscowości Kamiennik Wielki. 53-letni mężczyzna, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku pasażer doznał złamania kości nogi i został przetransportowany do szpitala. Sprawa trafi do sądu.
W ramach weekendowych działań elbląscy policjanci przeprowadzili:
-
152 legitymowania osób,
-
137 kontroli pojazdów,
-
317 badań trzeźwości – zatrzymano dwóch kierowców pod wpływem alkoholu,
-
56 przypadków przekroczenia prędkości, w tym jeden o ponad 50 km/h,
-
29 wniosków o ukaranie skierowanych do sądu,
-
53 mandaty karne,
-
32 pouczenia.
Zatrzymano również dwóch kierujących, którzy prowadzili pojazdy mimo braku uprawnień – nigdy nie posiadali prawa jazdy.
Policja przypomina, że bezpieczeństwo na drodze zależy od odpowiedzialności każdego uczestnika ruchu. Nietrzeźwość za kierownicą, brawura i lekceważenie przepisów to wciąż najczęstsze przyczyny poważnych wypadków.
Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |