› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Poker - nowe hobby sportowców?

› bieżące 23 dni temu    5.11.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Poker - nowe hobby sportowców?

Gra w pokera to nie tylko ogromne wygrane. Do stołów zasiadają również profesjonalni sportowcy, którzy na brak funduszy nie mogą narzekać, jednak brakuje im hazardowego dreszczyku emocji oraz przypływu endorfin. Kto z gwiazd sportu zasiada przy pokerowym stole? 

Neymara nikomu przedstawiać nie trzeba. Brazylijczyk występujący na co dzień we francuskiej drużynie Paris Saint-Germain jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy na całym świecie. Mało kto jednak wie, że jego największą pasją obok futbolu jest również poker. Brazylijczyk jest bywalcem największych turniejów pokerowych, aktualnie nie ma zbyt wielu osiągnięć w kasynach, jednak niemal pewne jest, że po zakończeniu kariery piłkarskiej Neymara zobaczymy na profesjonalnej scenie hazardowej. André Akkari, profesjonalny gracz pokerowy i bliski przyjaciel gwiazdora nie ma złudzeń, że Neymar zostanie profesjonalnym zawodnikiem i wróży mu świetlaną karierę. Tuż po zakończeniu tegorocznego finału Ligi Mistrzów Nemay rywalizował z innymi pokerzystami w mistrzostwach świata w pokerze online (WSOP), rozgrywanych na GGPoker. 

Zostając przy piłkarzach, w pokerze lubuje się również Gerard Pique, obrońca FC Barcelony oraz reprezentacji Hiszpanii. Zawodnik od dawna nie kryje się ze swoją pasją do pokera, w której ceni strategiczne podejście oraz chłodną rywalizację z przeciwnikami przy stole. W niedawnym festiwalu World Series of Poker w Barcelonie zawodnik zajął bardzo wysokie miejsce w finałowym rozdaniu i zgarnął pulę w wysokości 130 tysięcy dolarów. Wcześniej pojawiał się również na prestiżowych eventach w Las Vegas. W wywiadach kilkukrotnie przyznawał, że po zakończeniu kariery zajmie się profesjonalnie pokerem. 

Nie tylko wyżej wspomniana dwójka wśród piłkarzy pasjonuje się pokerem. Wśród nich są między innymi Cristiano Ronaldo, Ronaldo Luís Nazário de Lima czy Gabriel Jesus. Ich popularność często wykorzystują duże platformy pokera online - stają się ich twarzami lub występują w spotach reklamowych.  

Sportowcy z innych dyscyplin również biorą czynny udział w świecie pokera. Gra w pokera to popularna forma rozrywki polskich siatkarzy. Gwiazdy sportu grają w pokera na całym świecie. Audley Harrison, złoty medalista IO w boksie z 2000 roku po zakończeniu kariery również zajął się profesjonalnym pokerem. Umiejętności gry zdobywał jeszcze w trakcie przygody pięściarskiej, jednak po zawieszeniu rękawic postanowił rozpocząć karierę zawodowca. Brał udział w wielu turniejach oraz festiwalach pokerowych, przez lata przy stole zarobił około 250 tysięcy dolarów. Na turniejach pokerowych można również spotkać osoby ze świata tenisa – Rafaela Nadala oraz Borisa Beckera. 

W ostatnim czasie pokerowe środowisko czynnie bierze udział w akcjach charytatywnych na rzecz medyków walczących w pierwszym rzędzie z pandemią wirusa SARS-CoV-2. W internetowych turniejach bierze udział wiele znanych sportowców, którzy wcześniej mieli mało do czynienia z pokerem. Ich popularność oraz rozpoznawalność sprawia jednak, że zbiórka funduszy trafi do jak największej ilości osób. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.