› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Pójdziesz do pracy na dwa lata, państwo da 10 tysięcy zł

› biznes ponad rok temu    20.03.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A

Od października wchodzą w życie przepisy umożliwiające znów przejście na emeryturę w wieku 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. To dla państwa teoretycznie 665 tys. dodatkowych emerytów. Ministerstwo Finansów, aby zmniejszyć ich liczbę wymyśliło, że kto przez dwa lata zostanie w pracy otrzyma 10 tys. zł, a przez następne lata po 5 tys. zł za rok. Takie są nowe plany reformy emerytalnej.

Kobieta w wieku 60 lat i mężczyzna 65 lat od października tego roku mogą odejść na emeryturę, ponieważ wchodzą w życie nowe przepisy zmieniające ustawę, że w wieku 67 lat obie płcie przechodzą na emeryturę.

Jak wyliczył „Puls Biznesu” w 2018 roku będzie to kosztowało państwo 12,7 mld zł. To sporo. Na ten fakt żaden minister finansów nie może zostać obojętny, Mateusz Morawiecki również. W nowych planach reformy emerytalnej zachęca on potencjalnych emerytów, by jeszcze pozostali w pracy. Za dwa lata otrzymają 10 tys. zł, a za każdy następny przepracowany rok – 5 tys. zł.

Czy ta zachęta okaże się wystarczająca przekonamy się po wejściu w życie ustawy z nowym wiekiem emerytalnym.

 

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ xz
ponad rok temu 2
i zabrać przywileje dla mundurowych i krusowców!
~ Basenji
ponad rok temu ocena: 100%  1
Dlaczego nikt z postępowców ani tzw prawicy nie zlikwiduje tej rażącej niesprawiedliwości: mężczyźni żyją krócej, pracują dłużej o 5 lat, więc za to... otrzymują taką samą emeryturę jak kobiety. Może ktoś z elbląskich posłów/senatorów, że nieśmiało zapytam? Pan Wilk? Pan Wcisła?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.