› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Podwyżki dla elblążan. Tak zdecydowali radni i prezydent Elbląga

› bieżące 5 dni temu    22.09.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Podwyżki dla elblążan. Tak zdecydowali radni i prezydent Elbląga fot. elblag.net/archiwum

Od 1 grudnia w Elblągu wzrosną opłaty za parkowanie i bilety komunikacji miejskiej. Podczas czwartkowej sesji rady miasta radni przegłosowali podwyżki dla elblążan. Dodatkowo też wiadomo, że w ramach oszczędności w tym roku nie zostanie zorganizowana miejska zabawa sylwestrowa.

Zdaniem Krzysztofa Konerta z klubu radnych Komitetu Wyborczego Wyborców Witolda Wróblewskiego podwyżki są konieczne ze względu na wysoką inflację.

- Wzrosły koszty funkcjonowania życia publicznego, paliwa, energii oraz koszty pracownicze, więc musimy je pokryć – mówił radny.

Przeciwnego zdania był radny Paweł Kowszyński. Zdaniem radnego klubu PiS ceny za parkowanie powinny być nawet niższe.

- Strefy płatne są po to wprowadzone, żeby była rotacja na parkingach. Moim zdaniem te opłaty powinny być niższe, aby tę rotację wymusić, a nie utrzymywać Zarząd Komunikacji Miejskiej – mówił radny.

Podczas czwartkowej sesji elbląscy radni przegłosowali także podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej. Od 1 grudnia wzrośnie cena biletów komunikacji miejskiej w Elblągu. Zwykły bilet kosztować będzie 4 zł, ulgowy 2 zł. Bilet przesiadkowy będzie ważny godzinę, a nie 45 minut jak dotąd. Utrzymane zostały zniżki na bilety dla uczniów oraz darmowe przejazdy dla najstarszych elblążan.

- Miasto i tak już dużo dokłada do komunikacji, żeby wyrównać straty spowodowane podwyżką energii. Musimy zagłosować za – podkreślił radny Andrzej Tomczyński z Lewicy.

Radni nie byli jednomyślni – przeciwko podwyżce zagłosował Klub Radnych PiS.

- Jestem od lat zwolennikiem bezpłatnej komunikacji dla elblążan, którzy utrzymują miasto i płacą tu podatki. I nie ma rozsądnej przesłanki dla tej podwyżki – wskazywał radny Kowszyński.

Zarząd Komunikacji Miejskiej szacuje, że w przyszłym roku koszty funkcjonowania tramwajów i autobusów wzrosną o ponad 12 mln złotych. Według prezydenta Elbląga dopłata do miejskiej komunikacji sięgnie 36 mln złotych.

Źródło: Radio Olsztyn

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Rodacy Kamraci.
4 dni temu ocena: 100%  2
Teraz podziękujcie im na ulicy. Oni żyją wśród nas. A (zd)radnym się bywa.
~ Rodacy Kamraci.
4 dni temu ocena: 100%  1
By prowadzić samochód, musisz mieć prawo jazdy. Na dźwig kurs. A w polityce wystarczy być debilem. Kiedy ludzie się obudzą by móc spać spokojnie? Uwaga na ustawę pod przykrywką "Ochrona ludności ".
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.