› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Podwójne obywatelstwo mu nie pomogło…

› bieżące 2 miesiące temu    6.10.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Podwójne obywatelstwo mu nie pomogło…  fot. Nadesłane

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali 57-letniego obcokrajowca. Mężczyzna z podwójnym obywatelstwem Rumunii i Mołdawii poszukiwany był przez polski wymiar sprawiedliwości za przemyt. W dodatku od 5 lat ścigał go INTERPOL.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach ustalili, że 57-latek zajmuje się przemytem białoruskich papierosów. Założył fikcyjne firmy i prowadził nielegalną działalność wspólnie z 8 mieszkańcami powiatu ostródzkiego, którzy zostali zatrzymani do sprawy 6 kwietnia br.

Pod przykrywką nielegalnych firm, wozili ciężarówkami pod torfem wyroby tytoniowe z białoruską akcyzą. Dzisiaj podejrzany w Ośrodku Zamiejscowym Prokuratury Rejonowej w Ostródzie z siedzibą w Morągu usłyszał zarzuty sprowadzania z terytorium Białorusi do Polski oraz przewożenia wewnątrz kraju wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy. Grozi mu kara grzywny.

Okazało się, że nie tylko polski wymiar sprawiedliwości poszukiwał mężczyznę. 57-latka mieszkającego w powiecie wejherowskim ścigał od 5 lat również INTERPOL. Poszukiwany był za spowodowanie wypadku w Mołdawii ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Decyzją mołdawskiego sądu najbliższe 5 lat spędzi w areszcie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.