› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Podróżnik Dominik Dobrowolski spotkał się z elblążanami przy "Biedronce" (+ zdjęcia)

› bieżące 11 miesięcy temu    11.08.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dominik Dobrowolski spotkał się z mieszkańcami Elbląga,Dominik Dobrowolski spotkał się z mieszkańcami Elbląga, fot. Marcin Mongiałło

Podróżnik Dominik Dobrowolski odwiedził dzisiaj Elbląg. Był to jeden z ostatnich akordów jego wyprawy rowerowej „Cycling Recycling – Bałtyk 2017”.

Po sukcesie zeszłorocznej rowerowej wyprawy ekologicznej dookoła Polski „Cycling Recycling”, która zdobyła tytuł najlepszej akcji edukacyjnej 2016 roku (wiadomosci.ngo.pl/wiadomosc/2039904.html) ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski wyruszył na kolejną. Tym razem eko-peleton przemierzał polskie wybrzeże Bałtyku, zachęcając turystów do troski o plaże i walki z zaśmieceniem naszego morza.

Dominik Dobrowolski wystartował na rowerze 31 lipca ze Szczecinia, skąd udał się do Świnoujścia. Następnie odwiedzał kolejne miasta położone na trasie jego wyprawy: Międzyzdroje, Kołobrzeg, Słupsk, Hel, Gdynię, Sopot, Gdańsk, Elbląg. Jutro, 12 sierpnia, zakończy swoją wyprawę w Braniewie.

W Elblągu spotkał się z mieszkańcami miasta przed sklepem Biedronki przy ul. Rawskiej, uświadamiając ich w przedmiocie działań związanych ze zbiórką odpadów, rozdając przy tym drobne prezenty, m.in. torby materiałowe i koszulki. W spotkaniu uczestniczyła również Eliza Leszczyńska-Rogalska z Zakładu Utylizacji Odpadów Sp. z o.o., która na co dzień zajmuje się edukacją ekologiczną.

ZUO w Elblągu jest pionierem w skali ogólnopolskiej, jeśli chodzi o zbiórkę kartoników do płynnej żywności. Są one następnie prasowane, po czym mają m.in. zastosowanie w przemyśle meblarskim

- poinformowała.

Dominik Dobrowolski również chwalił Elbląg jako miasto przychylne działaniom ekologicznym i ZUO, podkreślając, że jest to jeden z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Polsce, prowadzący m.in. magazyn odpadów niebezpiecznych. 

Jego wyprawa jest rodzajem misji.

Nasze działania polegają na zachęcaniu, na motywacji. Ze sezonu wakacyjnego wracajmy ze wspaniałymi wspomnieniami, pozostawiajmy po sobie wspaniałe wspomnienia, ale nie zostawiajmy śmieci

- zaapelował podróżnik.


Partnerami wyprawy Dominika Dobrowolskiego Cycling Recycling są: Electro-System, Remondis, Fundacja ProKarton i sieć sklepów Biedronka.

W ciągu ostatnich 7 lat ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski zrealizował siedem wypraw kajakowych Recykling Rejs (łącznie przepłynął 5300 km), których tematem była wspólna troska o czystość rzek, jezior i Morza Bałtyckiego.

Przejechał również rowerem dookoła Polski (wielka zbiórka elektrośmieci w ramach akcji Cycling Recycling 2016) oraz na trasach Wrocław-Londyn, Wrocław-Kopenhaga, Wrocław-Bruksela i dookoła Bałtyku, w ramach projektu Stop CO2 – Rusz się.

Znany też jest z wielu innych projektów edukacyjnych, które organizuje na terenie całej Polski, np. akcji: Recykling daje owoce, EkoWalentynki, Kultura to Natura, Kwiaty za elektrograty czy odbudowa dawnego sanatorium dr Brehmera w Sokołowsku i tworzenie laboratorium kultury i centrum edukacji ekologicznej.

Więcej informacji o inicjatywach Dominika Dobrowolskiego znajdą Państwo na stronie www.cycling-recycling.eu.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.