› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Podjazd dla wózków, czy zjeżdżalnia dla bezsilnych? Utrudnienia i niebezpieczeństwo w Parku Kajki

› dzieci i rodzina ponad rok temu    20.07.2013
Nel Cybulska
komentarzy 2 ocen 3 / 67%
A A A
Podjazd dla wózków, czy zjeżdżalnia dla bezsilnych? Utrudnienia i niebezpieczeństwo w Parku Kajki fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Jedna z naszych czytelniczek, zwróciła się do nas z prośbą o poruszenie problemu stromych podjazdów oraz wysokich krawężników w Ogrodzie Różanym Parku Kajki. Według niej są one dużym utrudnieniem dla matek z wózkami, oraz dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Choć na przestrzeni czasu możemy stwierdzić, że Elbląg staje się miastem przyjaznym osobom niepełnosprawnym, musimy uzbroić się w cierpliwość, zanim z ulic znikną wszystkie utrudnienia.

W pobliżu opisywanych podjazdów znajduje się inna droga, którą można przedostać się z Ogrodu Różanego do części Parku Kajki oddzielonej ulicą Pionierską. Problem w tym, że wybierając to alternatywne rozwiązanie, trzeba prosto z podjazdu, w niedozwolonym miejscu wjechać na ulicę, pokonać okrężną drogą całe skrzyżowanie i kilka krawężników. Stworzono zatem podjazd, którego wykorzystanie wydłuża drogę, zmusza do łamania przepisów i naraża na niebezpieczeństwo. Pieniądze, które wykorzystano na ten cel, z pewnością pokryłyby koszt poprawy stanu technicznego istniejących już podjazdów.

-  Podjazdy prowadzące do ul. Pionierskiej? Jakie podjazdy? Po tym stromym "czymś" nie da się wejść z dzieckiem! Wózek sam się zsuwa i zjeżdża w dół, niezależnie od tego w którą stronę chciałoby się iść. Skrętne koła i wózek z dzieckiem trochę ważą. Poza tym i podjazd powinien zaczynać się od poziomu chodnika, a tu sporego kawałka brakuje - mówi mama Antosia, która regularnie uczęszcza z dzieckiem na plac zabaw w Parku Kajki. 

Według informacji, którą otrzymaliśmy od Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu, administratora terenu, w planach budżetowych na rok 2013 została uwzględniona rewitalizacja dwóch głównych alejek w Parku Kajki, jednak ze względu na brak środków, ta inwestycja nie dojdzie do skutku. W planach na 2014 rok, jest jednak odnowienie schodów znajdujących się przy zbiorniku wodnym.

Próżno doszukiwać się sensu w omijaniu utrudnień, które w istocie powinny być ułatwieniem. Mają być udogodnieniem, są trudnością nie do pokonania - czy podjazdy spełniają swoją rolę?

W załączniku prezentujemy pełną odpowiedź ZZM w tej sprawie.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (2)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ ori
  ponad rok temu ocena: 0%  2
  To kropla w morzu potrzeb, jeśli chodzi o ułatwiane poruszania się po mieście pieszym (nie tylko tym niepełnosprawnym). Na inwestycje drogowe dla kierowców wydawane są miliony, a a co z pozostałymi uczestnikami ruchu?
  ~ Katarzynka 26
  ponad rok temu ocena: 40%  1
  Szczerze jak najszybciej powinni się za to zabrać . .
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.