› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

komentowane

oceniane

Podczas zwolnienia lekarskiego wyjechali na wczasy. Dlaczego wpadli?

› bieżące 4 miesiące temu    9.08.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 4 ocen 2 / 100%
A A A
Podczas zwolnienia lekarskiego wyjechali na wczasy. Dlaczego wpadli? fot. archiwum elblag.net

Zakład Ubezpieczeń Społecznych skontrolował zwolnienia lekarskie. Okazało się, że przez pierwsze półrocze tego roku w województwie warmińsko-mazurskim wydano 772 decyzje o wstrzymaniu wypłaty zasiłku chorobowego na kwotę ponad 700 tys. zł. Oszuści świetnie się bawili na wczasach lub dorabiali, będąc jednocześnie na zwolnieniu. Chwalili się tym na portalach społecznościowych.   

W I półroczu 2019 roku w województwie warmińsko-mazurskim kontrolerzy przeprowadzili 10 404 kontrole osób posiadających  zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy. Wydali 772 decyzje wstrzymujące dalszą wypłatę zasiłków chorobowych. Kwota wstrzymanych zasiłków  osiągnęła 716 200 zł. To więcej niż poprzednio. 

W analogicznym okresie ubiegłego roku przeprowadzając kontrole 7 231 osób, 530 utraciły prawo do zasiłku. Kwota cofniętego zasiłku to 602 100 zł

- wyjaśnia  Katarzyna Krupicka,  regionalny rzecznik prasowy ZUS

Przyczyną wstrzymania wypłaty zasiłku chorobowego były często wyjazdy na wczasy lub wycieczki w trakcie zwolnienia lekarskiego. Pozbawione prawa do świadczenia osoby najczęściej jednak pracowały. 

Zdarzały się również ekstremalne przypadku uczestniczenia w imprezach sportowych, a później zamieszczania zdjęć z tych wydarzeń na portalach społecznościowych, o czym często donoszą do ZUS „życzliwi znajomi”

- ujawnia pani rzecznik. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mika
4 miesiące temu ocena: 67%  4
Co tu dużo pisać,dziwię się że nie widzą wszystkiego,np oficjalnie Pani M.jest na zwolnieniu z powodu zwichnięcia stopy po rzekomym wypadku a na portalu społecznościowym afiszuje sie na wodnym rowerze,hahahaha nie wiem co Ci ludzie mają w głowach
~ Tragedia.
4 miesiące temu ocena: 67%  3
Pejsbuk i wszystko jasne. Ludzie którzy zamiast mózgu w głowie mają chyba ciasto na ryby ha!ha!
~ Grand
4 miesiące temu ocena: 33%  2
ZUS także dotyczy RODO wiec jeżeli przeglądaja portale społecznościowe i wyciągają z nich konsekwencje jest to nie zgodne z prawem RODO
~ Zdzichu
4 miesiące temu ocena: 83%  1
Uuu tego tu poniosło. Fantastyczna interpretacja. To ten ktoś publikuje swoje dane na profilu wyrażając wcześniej zgodę zatwierdzając regulamin portalu, a nie ZUS je nielegalnie zdobywa.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.