› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

PO chce znowu rządzić! Popełniliśmy błędy, chcemy rządzić inaczej

› bieżące ponad rok temu    4.10.2016
Paweł Rodziewicz
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
PO chce znowu rządzić! Popełniliśmy błędy, chcemy rządzić inaczej fot. Paweł Rodziewicz

Wczoraj (3 października) w elbląskim biurze poselskim Platformy Obywatelskiej odbyło się spotkanie, na którym senator Jerzy Wcisła, posłanka Elżbieta Gelert oraz poseł Piotr Cieśliński, przybliżyli ramy programu swojej partii ustalone dzień wcześniej na konwencji programowej w Gdańsku.

O konieczności walki o wolność i demokrację mówił senator Jerzy Wcisła. Nie o Platformę, a o demokrację, będzie toczyła się batalia podczas nadchodzących wyborów. Do tej bitwy PO chce się dobrze przygotować.

Wśród zapisów deklaracji programowej znalazły się takie postulaty jak: objęcie programem 500+ każdego dziecka, zapisanie kompromisu aborcyjnego w Konstytucji, przywrócenie finansowania in vitro z publicznych pieniędzy, likwidacja służb mundurowych oraz instytucji, które realizują wyłącznie zadania polityki partii rządzącej oraz przywrócenie Polsce rangi na gruncie polityki zagranicznej.

Po raz pierwszy w programie PO znalazły się zapisy dotyczące naszego regionu.

Przede wszystkim sprawa przywrócenia Małego Ruchu Granicznego, po drugie rozwój dróg śródlądowych, ale nie w ten sposób, jak planuje to PiS, który chce kosztem samorządów chce wydać 84 miliardy złotych głównie na inwestycje na Odrze, kiedy naszemu regionowi jest potrzebne udrożnienie Wisły, by przekop Mierzei Wiślanej miał sens

– mówił Jerzy Wcisła.

Parlamentarzyści mówili o tym jak bardzo podupadła, na skutek prowadzonej polityki zagranicznej, pozycja Polski na arenie międzynarodowej. Wskazywali na konieczność odbudowy relacji z Unią Europejską i ze strategicznymi partnerami, aby Polska mogła wrócić do roli tych, którzy decydują o losach Europy.

Przywrócimy in vitro, wprowadzimy bony na leki w wysokości 200 złotych miesięcznie według kryterium dochodowego, utrzymamy 500 plus, ale tak, by było sprawiedliwie. By otrzymywało je każde dziecko, a kryterium powinien być dochód

– dodała Elżbieta Gelert.

Obecny na niedzielnej konwencji programowej były prezydent RP, Lech Wałęsa, który cały czas wspiera Platformę Obywatelską, nie omieszkał wytknąć politykom błędów, jakie popełniali i które w głównej mierze przyczyniły się do utraty poparcia społecznego.

Mamy świadomość, że źle rządziliśmy i popełnialiśmy błędy, że nie dyscyplinowaliśmy swoich elit, że była nonszalancja, nie było słuchania Polaków. Chcemy, jako PO rządzić ponownie. Chcemy inaczej prowadzić naszą parlamentarną pracę. Mamy plan działania na najbliższy czas, w ciągu miesiąca oficjalnie go ogłosimy

– deklarował Jerzy Wcisła.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 4
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ WON!!!
ponad rok temu ocena: 100%  2
Chcieć a móc to dwie różne sprawy towarzysz z pzpo!
~ ikiv
ponad rok temu ocena: 100%  1
Ale po zakończeniu prac przez CBA.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.