› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Płonął budynek mieszkalny

› bieżące miesiąc temu    28.02.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Płonął budynek mieszkalny  fot. OSP Krzewsk

Wczoraj (sobota 27 lutego) po godzinie 22.00 doszło do pożaru dachu budynku mieszkalnego w Żurawcu.

Oto relacja Ochotniczej Straży Pożarnej z Krzewska:
W sobotę 27 lutego o godzinie 22:27 nasza jednostka otrzymała zgłoszenie o pożarze dachu budynku znajdującego się w Krzewsku. Według informacji, jakie uzyskaliśmy z Miejskiego Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Elblągu ogień zauważył z drogi przypadkowy kierowca - brawo za postawę! Do działań udaliśmy się średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym MAN o numerze operacyjnym 349[N]44.

W trakcie dojazdu okazało się, że miejsce akcji w rzeczywistości znajduje się w Żurawcu (za szkołą). Po dotarciu na miejsce zastaliśmy mocno rozwinięty pożar dachu budynku mieszkalnego - płomienie wydostawały się na zewnątrz. Do działań przystąpiliśmy przy użyciu dwóch linii gaśniczych. W międzyczasie na miejsce zaczęły docierać kolejne zadysponowane jednostki - trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 w Elblągu (w tym drabina), OSP Markusy oraz OSP Żurawiec.

Ponadto - ze względu na zapotrzebowanie większej ilości wody - na miejsce pożaru wezwano naszą cysternę. Dzięki sprawnej akcji ogień nie rozprzestrzenił się na resztę budynku dzięki czemu udało się ograniczyć straty. Po zakończeniu akcji gaśniczej nasza cysterna oraz inne jednostki powróciły do swoich strażnic, zaś MAN z naszej jednostki kontrolnie pozostał na miejscu (w celu sprawdzenia, czy pożar ponownie nie rozgorzeje).

Siły i środki obecne na miejscu -OSP Krzewsk - dwa zastępy (GBARt MAN oraz GCBM Iveco) - Ochotnicza Straż Pożarna w Markusach - jeden zastęp (GCBA Scania) - Ochotnicza Straż Pożarna w Żurawcu - jeden zastęp (GBA Iveco) - Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu - JRG 1 - trzy zastępy (GBA MAN, GCBA Scania, SD37 Iveco) - Oficer operacyjny KM PSP w Elblągu - Policja

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.