› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

komentowane

oceniane

PKN Orlen już otwarty (+zdjęcia)

› inwestycje komercyjne ponad rok temu    2.01.2017
Maciej Markowski
komentarzy 6 ocen 1 / 100%
A A A
PKN Orlen już otwarty (+zdjęcia) fot. Amadeusz Żołdak

Trzy miesiące. Tyle czasu było trzeba, aby stacja benzynowa "Gregor" zniknęła z powierzchni ziemi przy ul. Królewieckiej 144, a w jej miejsce pojawiła się nowa - pod szyldem Orlenu. Od momentu wyburzenia starych i niszczejących budynków, które zakupił razem z terenem prywatny inwestor, postęp prac widoczny był w zasadzie każdego kolejnego dnia. Wraz z początkiem nowego roku można już w pełni korzystać z usług nowej stacji, a w przyszłości ma na tym terenie pojawić się kolejny budynek w ramach tej inwestycji.

W lipcu stacja paliw "Gregor" została zamknięta po ponad dwóch dekadach działalności (istniała od 1995 roku). Teren przejął prywatny inwestor, który niezwłocznie wystąpił o pozwolenie na budowę. We wrześniu Prezydent Miasta wydał pozwolenie i od razu rozpoczęły się prace rozbiórkowe. Cała infrastruktura obiektu wymagała od dawna pilnego remontu, ale zamiast tego inwestor zrównał teren z ziemią wyburzając wszystkie zabudowania. Po "oczyszczeniu" terenu zaczęła się główna część inwestycji, czyli budowa nowej stacji.

W zakresie budowy nowej stacji były m.in. pawilon obsługowy, w którym znajdują się pomieszczenia biurowe, socjalne oraz magazyn i tzw. mała gastronomia, wiata z dystrybutorem gazu LPG oraz 4 dystrybutorami paliwowymi, zbiornik retencyjny, zbiorniki podziemne, zbiornik LPG oraz pylon reklamowy. Przebudowano również wjazd na stację i wyjazd. Inwestycja zakłada dobudowanie w późniejszym terminie kolejnego budynku o charakterze usługowym. Nowy budynek będzie prawie dwa razy większy niż sam pawilon i będzie miał ponad 350 metrów kw.

Zobaczcie, jak prezentuja się stacja po otwarciu

 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 5
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (6)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Totek 18
  ponad rok temu ocena: 0%  6
  Zbiorniki nowe ! Obsługa Ok . A rądo powstanie.
  ~ krop
  ponad rok temu ocena: 100%  5
  zamiast wynegocjować od orlen niewielki pas ziemi na przebudowe bardzo trudnego skrzyżowania , to dalej będziemy stac w korkach, bo zjazd w lewo z ul Kościuszki na Królewiecką czasami graniczy z cudem! Ale tak to jest jak brakuje myślenia u zarządzających w naszym urzędzie miejskim.
  ~ sd
  ponad rok temu ocena: 50%  4
  Darmowa reklama w portalu?
  ~ Lusi
  ponad rok temu ocena: 33%  3
  Tankowałam wczoraj obsługa do bani
  ~ Anonimek1
  ponad rok temu ocena: 67%  2
  Mam nadzieję, że zbiorniki na paliwo są nowe, a nie po Gregorze bo tam pełno syfu było.
  ~ ziomal
  ponad rok temu ocena: 0%  1
  No to kosim..........
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.