› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

komentowane

oceniane

PiS odwoła prezesa LOTOSu? „Elbląg na tym ucierpi”

› polityka ponad rok temu    25.03.2016
Bartłomiej Ryś
komentarzy 11 ocen 1 / 100%
A A A
Prezes spółki LOTOS - Paweł OlechnowiczPrezes spółki LOTOS - Paweł Olechnowicz fot. LOTOS

Jak informuje radio RMF FM, szef gdańskiego Lotosu, Paweł Olechnowicz, elblążanin, może wkrótce stracić pracę. Nad podjęciem takiej decyzji zastanawia się Minister Skarbu. Na jego miejsce ma zostać powołany Andrzej Jaworski, poseł PiS. Jak podkreśla portel.pl, to wyjątkowo zła wiadomość dla Elbląga. Dlaczego?

Paweł Olechnowicz jest prezesem państwowej spółki LOTOS od 14 lat. Przetrwał wszystkie dotychczasowe rządy: Leszka Millera, Marka Belki, Kazimierza Marcinkiewicza, Jarosława Kaczyńskiego, Donalda Tuska i Ewy Kopacz. Sama spółka zanotowała w tym czasie sukcesy – jako pierwsza rozpoczęła ekspansję poza granice kraju jeżeli chodzi o poszukiwanie i wydobycie ropy. Olechnowicz jest, obok prezesa PKO BP, jedynym szefem dużej, państwowej firmy.

Jest również elblążaninem, który do dziś pamięta o swoim rodzinnym mieście. Dzięki temu spółka LOTOS jest sponsorem głównym wielu imprez kulturalnych i sportowych w Elblągu, które już na stałe wpisały się w imprezowy kalendarz naszego miasta. Odwołanie prezesa Olechnowicza może mieć drastyczne skutki właśnie dla Elbląga – istnieje ewentualność, że spółka pod rządzą nowego prezesa wycofa się z umów sponsorskich.

Jak podaje RMF FM, nowym prezesem miałby zostać Andrzej Jaworski, poseł PiS a w przeszłości prezes Stoczni Gdańsk. Od wielu lat postuluje o dymisję Olechnowicza. Przyznaje dla dziennikarzy radia, że nikt jeszcze z nim o tym poważnie nie rozmawiał, ale posadę prezesa LOTOSu chętnie by przyjął.

Przeczytaj więcej na: rmf24.pl

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 4
  WKURZONY
 • 4
  BRAK SŁÓW
Komentarze (11)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jolka
ponad rok temu 11
Ciemnota niektórych piszących te żałosne opinie jest straszna .Na głupotę nie ma rady.Olechnowicz to wielki człowiek ,wysokiej klasy menadżer ,stawiający sobie wysoko poprzeczkę i wymagający od innych.Tylko tym co nic nie robią i chcieli by brać kasę za nic może się nie podobać.Jeśli zostanie odwołany to wielka strata dla Polski,Ale tak to jest jak pisowskie towarzystwo robi swoje.Koszmar!
~ xc asss
ponad rok temu 10
Ciekawe jest, jak pod każdym artykułem aktywizują się sfrustrowani, pewnie mało wykształceni i mało wiedzący o świecie ,plujący jadem na wszystko i wszystkich ludzie. A weźcie wy wyjedźcie i przestańcie psuć atmosferę-taka życzliwa prośba...
~ o
ponad rok temu ocena: 75%  9
mocno dziwni są wpisujacy sie poniżej niby elblazanie , teksty , jakby byli z olsztyna , wolą na stanowisku prezesa Lotosu dzialacza PiS z gdańska , niż Elblążanina
~ jak
ponad rok temu ocena: 38%  8
Elbląg na tym nie ucierpi , co najwyżej parę osób z układu.
~ emeryt
ponad rok temu ocena: 29%  7
Odsunąć od koryta.
~ hugo1001
ponad rok temu ocena: 60%  6
jestescie skończonymi debilami jeżeli nie widzicie ile LOTOS robi dla sportu i tanca w Elblągu. Z takim ludzmi rozmawiać nie ma co.
~ jestem ZA
ponad rok temu ocena: 77%  5
Olechnowicz na prezydenta Elbląga.
~ PrawdziwyElblazanin
ponad rok temu ocena: 50%  4
Paweł Olechnowicz (ur. 1952 w Puszczy Obalskiej na Wileńszczyźnie) – polski menedżer, prezes zarządu Grupy Lotos. Elblazanin pelna geba! :)
~ Redaktor Żbik
ponad rok temu ocena: 71%  3
Jeszcze dymisja Rysia i dobra zmiana w końcu będzie faktem!
~ ciekawy
ponad rok temu ocena: 39%  2
CO OLECHNOWICZ ZROBIŁ DLA ELBLĄGA????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????/
~ eryk
ponad rok temu ocena: 63%  1
jak co ? pozwalniał ludzi w ZAMECH'u i rozpitolił do reszty firmę !
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.