› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Piotr Opaczewski odebrał akt powołania na stanowisko II Wicewojewody

› bieżące miesiąc temu    25.11.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Piotr Opaczewski odebrał akt powołania na stanowisko II Wicewojewody fot. Urząd Wojewódzki w Olsztynie

Wojewoda Artur Chojecki ma drugiego zastępcę. Piotr Opaczewski został II Wicewojewodą Warmińsko-Mazurskim. Zastąpił na tym stanowisku Aleksandra Sochę z Porozumienia Jarosława Gowina.

Aleksander Socha zrezygnował ze stanowiska ze względów politycznych - jako członek partii Porozumienie. Jego decyzja jest pokłosiem wyjścia partii prowadzonej przez Jarosława Gowina z koalicji rządzącej po usunięciu Gowina z fotela wicepremiera w związku ze sprzeciwem wobec tzw. lex TVN i części rozwiązań Polskiego Ładu dotyczących zmian w podatkach, forsowanych przez Zjednoczoną Prawicę.

Piotr Opaczewski, wcześniej działacz Porozumienia, przeszedł do Partii Republikańskiej Adama Bielana, która zastąpiła w Zjednoczonej Prawicy właśnie Porozumienie.

Piotr Opaczewski urodził się w Elblągu, ma 43 lata, jest mężem i ojcem. Ukończył Uniwersytet Gdański. Od urodzenia związany z Elblągiem, jest działaczem społecznym w tym mieście, m.in.: założycielem Klubu Sportowego Olimpia 2004 oraz Kobiecego Klubu Sportowego Hanza Elbląg. Zawodowo jest przedsiębiorcą. Politycznie: założycielem Partii Republikańskiej i jej koordynatorem w województwie warmińsko-mazurskim oraz członkiem władz krajowych.

Od 2018 roku pełni funkcję radnego Rady Miejskiej w Elblągu, działa w klubie Prawa i Sprawiedliwości. Od dziś jest II Wicewojewodą Warmińsko-Mazurskim.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.